NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Mastercard Maskeleme Teknolojisi Türkiye’de ilk kez devrede

Mastercard’ın küresel maskeleme teknolojisi Garanti BBVA iş birliğiyle Türkiye’de ilk defa kullanıma sunuldu.

Mastercard Maskeleme Teknolojisi Türkiye’de ilk kez devrede

Mastercard’ın küresel maskeleme teknolojisi (tokenization) Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Mastercard’ın açıklamasına göre, küresel salgınla hızlanan dijitalleşme, internete bağlı tüm cihazlardan yapılan alışverişlerin hacmini ve sıklığını her geçen gün artırıyor.

Hız, güvenlik ve rahatlık avantajlarıyla öne çıkan e-ticaret alışverişlerinde tüketiciler, kredi kartlarını online platformlara tanımlayıp kayıtlı kartla ödeme veya otomatik ödeme imkanlarından faydalanıyor. Dijital dönüşümle tüketiciler, birçok uluslararası dijital eğlence ve e-ticaret platformuna üye olurken, kredi kartlarını kullanıyor ve üyeliklerinde bu sitelere kart saklama izni veriyor.

Geliştirdiği bu teknolojiyle Mastercard, tüketicilerine küresel ödeme ağında daha fazla güvenlik ve buna bağlı olarak da daha sorunsuz bir e-ticaret deneyimi sunuyor. Türkiye’de ilk kez kullanıma açılan Mastercard Maskeleme Teknolojisi ile artık yabancı platformlarda kayıtlı Mastercard logolu kart bilgileri daha güvenli bir şekilde saklanacak.

Türkiye’de bir ilk olan Mastercard Maskeleme Teknolojisi, gerçek kart bilgileri yerine “token”lar oluşturarak iş yerlerinde kayıtlı kart verilerinin korunmasını sağlıyor. Kullanıcı güvenliği açısından oldukça önem arz eden bu teknoloji, işletmeleri de birçok açıdan rahatlatıyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ