NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Marmarabirlik rekolte beyan alımlarına başlıyor

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifler Birliği (Marmarabirlik) 2022-2023 ürün alım kampanyası öncesi rekolte beyan alımlarına 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak.

Marmarabirlik rekolte beyan alımlarına başlıyor

Marmarabirlik’te 2022-2023 ürün alım kampanyasında rekolte beyan alımları 12 Eylül ile 14 Ekim tarihleri arasında alınacak. Ana sözleşme gereği rekolte beyanı vermeyen ortaklardan ürün alınmayacak.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Birliğimizin ürün alım planının olumsuz etkilenmemesi için, verilen rekolte beyanının ne kadar önemli olduğunu ortaklarımız geçtiğimiz yıl tecrübe etmiş oldular. Ürün alım planımız verilecek rekolte beyanına göre belirleneceği için, üreticilerimizin gerçeğe yakın rekolte beyanı vereceklerine inanıyoruz. Sahadan gelen bilgilere göre sofralık zeytin üretiminde rekoltenin geçtiğimiz yıla göre daha yüksek olacağını öngörüyoruz. Faaliyet alanımız olan kooperatif bölgelerimizin tamamında ‘var yılı’ olacaktır” dedi.

Son 20 yılın en yüksek rekoltesini beklediklerini belirten Asa, “Rekoltenin yüksek olduğu böyle bir yılda temennimiz arz fazlalığın oluşmaması” diye konuştu.

Üreticinin maliyet baskısı altında olduğu için fiyat beklentisi içinde olduğunun altını çizen Hidamet Asa, önümüzdeki kampanya döneminde en yüksek alım miktarı için hazırlık yaptıklarını ifade etti.

Esra Özarfat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ