NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Koper Belediye Başkanı Bržan, Ak Automotive’i ziyaret etti

Slovenya’nın Koper kenti Belediye Başkanı Aleš Bržan, dünya devi otomobil firmalarına üretim yapan Küçükoğlu Holding bünyesindeki AK Automotive fabrikasını ziyaret etti. Başkan Bržan, fabrikanın kente sağladığı katkı için Ak Automotive firması yetkililerine teşekkür etti.

Koper Belediye Başkanı Bržan, Ak Automotive’i ziyaret etti

ZEHRA ORUÇ

Slovenya’daki İtalyan Palladio Holding bünyesindeki Cimos Kinematika şirketini satın alarak ilk yurt dışı yatırımını gerçekleştiren Küçükoğlu Holding’in Koper’deki tesisleri, önemli bir konuğu ağırladı. Koper Belediye Başkanı Aleš Bržan, 2018 yılından bu yana faaliyet gösteren Ak Automotive’in tesislerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Ak Automotive Tesis Direktörü Bülent Göral tarafından karşılanan Başkan Bržan, firmanın Koper’deki uzun vadeli yatırımları ve stratejileri hakkında bilgi aldı. Fabrika yetkilileri ile keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Bržan, Ak Automotive’in kente sağlayacağı katkılarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Koper’in, Slovenya’nın deniz yoluyla dünyaya açılan penceresi olduğunu ifade eden Başkan Bržan, Küçükoğlu Holding’in Koper’deki tesisine yeni yatırımlar yapma kararından memnuniyet duyduğunu söyledi. Başkan Bržan, Türk sermayesi ve Sloven işgücünü buluşturan Ak Automotive’in dünyanın sayılı otomobil firmalarına parça üretimi gerçekleştirmesini önemli bulduklarını dile getirdi.

Öte yandan, Ak Automotive Slovenya’daki tesislerinden üretime başladıktan kısa bir süre sonra premium araç grupları için pedal kalıplarını üretmeye ve mühendislik hizmetleri vermeye başlamıştı. Başta Premium araçlar olmak üzere dünyanın önemli otomotiv markaları ile üretim anlaşmaları yapan Küçükoğlu Holding, Koper’deki Ak Automotive tesisini yeni yatırımlar ile büyütme ve istihdamını arttırma yönünde karar aldı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ