NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Kervan Gıda, Polonyalı şeker üreticisini satın aldı

Kervan Gıda, Polonyalı yumuşak şeker üreticisi ZPC Otmuchów ve iştiraki PWC Odra’nın hisselerini satın aldığını duyurdu.

Kervan Gıda, Polonyalı şeker üreticisini satın aldı

Kervan Gıda, halka arz sonrası ilk yurt dışı satın alım hamlesini Polonya’da gerçekleştirdi. Şirket, Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchów ve iştiraki PWC Odra’nın hisselerini satın aldığını duyurdu.

Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, ZPC Otmuchów’un yüzde 64,93’lük hissesinin devredildiği Tornellon Investments’in yüzde 100 hissesini ve ZPC Otmuchów’un iştiraki PWC Odra’nın yüzde 26,95’lik hissesini aldığını duyurdu.

Kervan Gıda, ZPC Otmuchów’daki hisselerinin yüzde 64,93’lük kısmı için 13 milyon 258 bin euro ödedi. Şirket, PWC Odra’nın yüzde 26,95’lik hissesinin ise 17 milyon 58 bin euro olduğunu açıkladı.

Satın almanın kurumun yüzde 100 iştiraki olan İsveç’te kurulu Kervan International AB aracılığıyla gerçekleştiği belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada, gümrük vergisi avantajlarından yararlanmak, coğrafi riski dağıtmak ve Avrupa modern kanalındaki Bebeto markasının konumunu güçlendirmek amacıyla yapılan satın alım ile şirketin global hedeflerine bir adım daha yaklaştığı ifade edildi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ