NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

İnventram’dan Augmency’ye yatırım

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Haşimoğlu, “İnventram’ın ülkemizin teknoloji ihracatçısı olma hedefinde de önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz. Bu hedefimize daha emin adımlarla ilerlemek ve yüksek teknoloji yatırımlarında global olarak daha fazla söz sahibi olmak için İnventram’ın hacmini büyütmeye karar verdik.” açıklaması yaptı.

İnventram’dan Augmency’ye yatırım

Koç Holding’in girişim sermayesi yatırımlarını yöneten İnventram, giyilebilir artırılmış gerçeklik alanında yerli donanım ve yazılım ürünleri sunan Augmency‘ye yatırım yaptı

Koç Holding açıklamasına göre, Augmency’e yapılan yatırımın ve geliştirdiği teknolojilerin anlatıldığı basın toplantısı Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, İnventram Genel Müdürü Cem Soysal, Augmency Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Ürey’in katılımıyla gerçekleşti.

Açıklamada toplantıdaki konuşmasına yer verilen Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, “Topluluğumuzun iştirakleri içinde yer alan İnventram, kuruluşundan itibaren dünya çapında fark yaratan, uzun soluklu, riskli ama elbette getirisi yüksek teknolojilerin şirketlere dönüşmesinde ve bu şirketlerin büyütülmesinde önemli katkılar sağladı. Bu şirketlerden bazılarını yurt dışında kurarak global ölçekte iddialı projelere destek oldu.

Bu açıdan değerlendirdiğimizde İnventram’ın ülkemizin teknoloji ihracatçısı olma hedefinde de önemli bir rol üstleneceğine inanıyoruz. Bu hedefimize daha emin adımlarla ilerlemek ve yüksek teknoloji yatırımlarında global olarak daha fazla söz sahibi olmak için İnventram’ın hacmini büyütmeye karar verdik. İnventram, bundan sonra da Koç Holding’in girişim sermayesi yatırımlarını daha güçlü bir şekilde yönetmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

“Bugüne kadar yaklaşık 25 milyon dolarlık yatırım yaptık”

İnventram’da temel olarak Türkiye’nin değerli girişimcilerine, bilim insanlarına, doğru imkanlar, doğru organizasyon ve akıllı sermaye desteği sağlayarak bu girişimlerin küresel ölçekte çığır açacak işlere dönüşmesini hedeflediklerini aktaran Haşimoğlu, “Bir anlamda bilim ve teknoloji dünyası ile iş dünyası arasında köprü görevi üstleniyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar Koç Holding’le birlikte yaklaşık 25 milyon dolarlık yatırım yaptık. Aldığımız stratejik karar doğrultusunda önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu rakamı ciddi şekilde yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu yatırımlar sayesinde ümit ediyoruz ki İnventram ismini önümüzdeki yıllarda da birçok yenilikçi ve heyecan verici proje ile birlikte duyacaksınız.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ