NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

İngiltere’de kabine değişikliği

Adalet Bakanı Robert Buckland, İskan Bakanı Robert Jenrick ile Eğitim Bakanı Gavin Williamson, yeni kabinede yer bulamadı. Dışişleri Bakanı …

İngiltere’de kabine değişikliği

Adalet Bakanı Robert Buckland, İskan Bakanı Robert Jenrick ile Eğitim Bakanı Gavin Williamson, yeni kabinede yer bulamadı. Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Adalet Bakanlığına getirilirken, Başbakan Yardımcılığı görevini korudu.

Raab’ın Kabil’in Taliban’ın eline geçerken tatilde olduğu ve tahliyeler için gerekli telefon görüşmesini yapmadığı ortaya çıkmış ve muhalefet istifasını istemişti.

Raab’dan boşalan Dışişleri Bakanlığı’na ise Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss getirildi.

İçişleri Bakanı Priti Patel, koltuğunu korudu.

Adalet Bakanı Buckland, karar sonrası Twitter hesabından, hizmet etmenin kendisi için bir onur olduğunu ifade ederek, “Başardığım her şeyle derinden gurur duyuyorum. Bir sonraki maceraya.” açıklamasını yaptı.

Eğitim Bakanı Gavin Williamson, Twitter hesabından COVID-19 pandemisinde zorluklarına rağmen eğitimde öncülük ettiğim reformlardan gurur duyduğunu belirterek, Başbakan ve hükümeti desteklemeye devam edeceğini duyurdu.

Jenrick, bakanlığındaki herkese çalışmaları, özverileri ve dostlukları için teşekkür ederek, “Başardığımız her şeyden büyük gurur duyuyorum. Başbakan’ı ve hükümeti elimden gelen her şekilde desteklemeye devam edeceğim.” değerlendirmesini yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ