NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

HSBC Türkiye, yeni çalışma modelini oluşturdu

HSBC, pandemi sonrası hayata geçireceği yeni çalışma modelini oluşturdu. Çalışanların görüşleri alınarak hazırlanan yeni modelde çalışanlar, işin gerekliliklerine göre evden veya ofisten çalışacakları günleri planlayabilecek.

HSBC Türkiye, yeni çalışma modelini oluşturdu

HSBC Türkiye, çalışanlarının görüşünü alarak oluşturduğu ve pandemi sonrası hayata geçecek yeni çalışma modelini açıkladı. Yeni model ile çalışanlar evden veya ofisten çalışacakları günleri planlayabilecek. Şube satış rollerindeki çalışanlarına ise haftada bir gün evden çalışma olanağı sunuluyor.

Bankanın açıklamasına göre, HSBC Türkiye’nin yeni çalışma modeli müşteri ihtiyaçları, yasal düzenlemeler, ekip ihtiyaçları ve kişisel tercihler olmak üzere bankanın dört temel önceliğini yansıtacak şekilde tasarlandı. Çalışanların pandemi sonrası çalışma düzenine ilişkin ihtiyaç, beklenti ve isteklerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen ankete göre oluşturulan yeni çalışma modeli kapsamında HSBC Türkiye, ofiste, karma ve evden çalışma olmak üzere üç ana çalışma şekli benimseyecek. Karma modelde çalışanlar ise haftada 4 güne kadar evden çalışma olanağına sahip olacak.

Yeni çalışma modelinde, 2018 yılından bu yana sürdürdüğü uzaktan çalışma ve esnek çalışma uygulamaları ile COVID-19 döneminde uzaktan çalışırken edinilen tecrübeleri de dikkate alan Banka, esnekliği, iş birliğini ve müşteri odaklılığını artırmayı hedefliyor.

Yeni yan haklar ve eğitim olanakları sunulacak

Çalışanların ofis veya evden çalışacakları günleri kendilerinin planlamasına olanak sağlayan bu yeni modelde, iş planlaması konusunda yönetici ve çalışana daha fazla yetki ve inisiyatif sağlayan ve daha esnek bir çalışma ortamı hedefleniyor. Bu yeni çalışma modelinde banka, çalışanların evden çalışırken verimliliğini olabildiğince desteklemek amacıyla internet, elektrik gibi ev giderleri ve ofis ekipman desteği gibi yan hakları da çalışanlarına sunacak.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ