NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Hopi, Hopishop’la ürün satışına başladı

Mobil sadakat ve alışveriş uygulaması Hopi, yüzlerce tasarımcıyı ve markayı bir araya getiren Hopishop’u açtı. Hopi CEO’su Yalın Özcan, Hopishop’la birlikte ilk kez ürün satışına başladıklarını söyledi.

Hopi, Hopishop’la ürün satışına başladı

Hopi, Hopishop ile alışverişi mobile taşıyor. Hopishop ile günlük giyimden plaj kıyafetlerine, aksesuardan kozmetiğe, organik gıdadan ev dekorasyonuna ve spor malzemesine yüzlerce marka müşteriyle buluşuyor.

Hopishop’la birlikte ilk kez ürün satışına başladıklarını söyleyen Hopi CEO’su Yalın Özcan, pandemiyle birlikte bir yandan gelişen dijital alışveriş alışkanlığı, bir yandan da müşterilerin farklı beklentilerinin mevcut uygulama ve platformlarla karşılanamamasının kendilerini Hopishop için harekete geçirdiğini aktardı.

Sokakta alışveriş deneyimini cep telefonlarına taşımak istediklerini ve Hopishop’u kurduklarını anlatan Özcan, “Hopishop, tasarım kıyafetler satan bir butikten aksesuar dükkanına geçmek, oradan bir sanat galerisini gezmek, organik ürünlerle dolu bir marketi keşfetmek gibi deneyimler vadediyor. Kullanıcılarımız ilham almak için dükkanlarda dolaşacak. Kendilerini geliştirmek, hayattan keyif almak, yeni deneyimler edinmek ve esinlenmek için aradıkları her şeyi Hopishop’ta bulacaklar.” diye konuştu.

10 milyon Hopi üyesi Hopishop’a ilham verdi

Pandemi öncesi 8,5 milyon olan Hopi kullanıcı sayısının 10 milyonu aştığını belirten Özcan, şunları söyledi: “Bu artışta pandemiyle birlikte artan online alışverişin de önemli etkisi oldu. Online alışverişler bir önceki yılın aynı dönemine göre 3 katına çıktı. Online alışverişlerden kazandırılan Paracık miktarı ise geçen yıla oranla 4 kat fazla oldu. Black Friday ortalamanın 4 katı işlemle online alışverişin zirve yaptığı gün oldu. Alışveriş sıklığında yaşanan artış satın alınan ürün adedinde de kendini gösterdi. Sepetteki ürün sayısı bir önceki sene Kasım ayına göre yüzde 47 oranında arttı. Online alışverişlerde sepet ortalaması da yüzde 17’lik artış gösterdi.”

Hopi’nin günlük 300 bin ziyaret aldığına ve uygulama üzerinden günlük 70 bin alışveriş yapıldığına dikkat çeken Özcan, pandemide üyelerin değişen alışveriş alışkanlıklarının sağladığı verilerin Hopishop için ilham verdiğini aktardı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ