NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

İçişleri Bakanlığı soyağacı tasarımını kullanıma açtı

ANKARA(DÜNYA) – İçişleri Bakanlığı aile soybağlarının 1800’lü yıllara kadar götürülebildiği, alt-üst soy bilgilerinin kullanılması ile soyağacı …

İçişleri Bakanlığı soyağacı tasarımını kullanıma açtı

ANKARA(DÜNYA) – İçişleri Bakanlığı aile soybağlarının 1800’lü yıllara kadar götürülebildiği, alt-üst soy bilgilerinin kullanılması ile soyağacı tasarlayabilecekleri “soyağacı oluşturma” hizmetini uygulamaya açtı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, soyağacı oluşturma işlemi e-Devlet Kapısını ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yapılabileceği bildirildi.

Buna göre, E-Devlet Kapısından soyağacınızı oluşturmak için https://www.turkiye.gov.tr adresinden, T.C. kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile güvenli kimlik doğrulama araçlarını kullanarak kimliği doğruladıktan sonra “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü/Soy Ağacı Oluşturma” hizmeti ” seçerek soyağacına ait elektronik belge alınabilecek.

Ya da nvi.gov.tr adresinden e-Hizmetler / e-Sorgulamalar / Soyağacı Sorgulama hizmetini seçip e-devlet ile giriş yaparak ilgili hizmete ulaşım sağlanabilecek.

Bu tasarımların ögelerini kullanarak vatandaşlar soyağaçlarının; arka plan tasarımını, metin fontlarını, metin renklerini, çerçeve tasarımlarını, çerçeve renklerini, ağaç düğümleri düzenini ve yerlerini kendi görsel beğenilerine göre düzenleyebilecek ve yüksek çözünürlüklü belge çıktısı alarak hatıra olarak saklayabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ