NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!

Getir, GetirÇarşı ile yeniliklerine devam ediyor

Getir, GetirÇarşı ile yeniliklerine devam ediyor

Online sipariş hizmeti veren Getir uygulaması yeni bir hizmet sunmaya başladı. GetirÇarşı isimli bu uygulama, mahalle esnafının Getir kullanıcına erişim sağlamasını ve bu sayede kazançlarını arttırmasını planlıyor.

Getir uygulaması yeniliklere imza atmaya devam ediyor. GetirÇarşı ile manav, şarküteri, market, kasap, pet shop, kuru yemişçi gibi işletmeler ile kullanıcılar bir araya geliyor. GetirÇarşı uygulaması mahalle esnafının dijital platforma girişini sağlayarak yeni bir gelir kapısı yaratıyor. Kullanıcılar, tanıdıkları ve bildikleri esnaflarda GetirÇarşı uygulaması ile alışveriş yapabilecek.

Getir yaptığı açıklama ile 16 Nisan tarihinde işletme kayıtlarının başladığını açıkladı. Uygulama, gerekli olan kayıt sayısına ulaştığı zaman hizmete açılacak. GetirÇarşı’ya üye olmak isteyen işletme sahipleri uygulama üzerinden şirket kayıtlarını yapabiliyor. İstanbul’da ve diğer bir çok şehirde faaliyet gösterecek olan GetirÇarşı; Pastane, manav, kasap, fırın, nalbur, aktar, kırtasiye, kitabevi, yufkacı gibi işletmelerin taleplerini kabul edecek.

Mahalle Esnafı Artık Getir’de
Getir kullanıcıları, GetirÇarşı vasıtası ile mahallelerinde bulunan işletmelerden sipariş verebilecek. İşletmeler de hızlı teslimat seçenekleri ev getir gelsin ile, 40-45 dakika arasında müşterilerine ürünleri teslim edecekler. Son zamanlarda geliştirilen bu tarz uygulamalar, insanların alışveriş konusunda daha pratik yöntemlere kavuşmasına neden oluyor. Özellikle pandemi sürecinde getirilen bu hizmetler sayesinde vatandaşlar evden çıkmadan alışveriş yapma lüksüne sahip oluyor.

Tüm bunların yanında GetirÇarşıya Üye olmak isteyen fakat bunu için yeterli alt yapıya sahip olan firmalar için Getir yapısı destek paketleri sunuyor. GetirÇarşı üyesi olan işletme, tek bir ekran ile siparişleri, finansal hareketleri ev ürün satışlarını kontrol edebiliyor.

Getir Kurucu Ortaklarından Tuncay Tütkek, konu ile alakalı yaptığı açıklamada, Getirçarşı kullanıcının bu yöntem ile mahalle esnafından alışveriş yapabileceklerini dile getirdi. Amaçlarının dijitalleşen dünyada, mahalle esnafının da bu dünyaya dahil olması olduğunu dile getiren Tütek, 2 milyondan fazla işletme için olanak sağladıklarını söyledi. Pandemi sürecinde oldukça zorlu günler geçiren küçük işletmeler, bu sayede önemli bir gelir kapısına sahip oluyor.

Getir yeniliklere devam ediyor!
Getir, daha öncesinde GetirYemek uygulaması ile restoran üzerinden sipariş seçenekleri de sunmaya başlamıştı. Bu konuda edindiği tecrübe ile hareket eden ekip, GetirÇarşı için gerekli olan desteği sağladıklarını dile getiriyor. Aynı azmanda GetirÇarşı’nın önemli avantajlarından biri, işletmeler kazançlarını ertesi gün hesaplarına görebiliyor. Kapıda ödeme seçeneği olup olmayacağı ise merak edilen konunlar arasında yer almaktadır.

Türkiye’de online yemek siparişi konusunda önemli adımlar atıldığını ifade edebiliriz. Aynı zamanda online kitap siparişi, online ürün siparişi gibi konularda da geniş kitleye hitap eden çok sayıda firma vardır. Getir, ürün çeşitliliği ile müşterilerin ilk günden bu yana ilgisini çekmiştir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her bölgesinde son derece büyük depoları ile kısa süre içinde sipariş teslim etme kapasiteleri bulunmaktadır.

GetirÇarşı, Getir uygulaması üzerinden rahatça erişim sağlayabileceğiniz bir platform olacak. Sizin adresinize göre en yakın mahalle esnaflarını uygulama üzerinden rahatça görebilecek ve sipariş verebilecekseniz. Bu sayede mahalle esnafının da işlerine devam etmesine yardımcı olacaksınız. Özellikle pandemi süreçlerinde küçük esnafların zor durumda kaldığını biliyoruz. Bu anlamda Getir attığı büyük bir adım ile tüketim için yeni imkanlar vermesinin yanında esnaflar için de önemli bir süreç oluyor. Uygulama tamamen ücretsizdir. Yaptığınız siparişler için belli bir miktar sipariş bedeli talep edilmektedir. Bu bedelin mahalle esnafları için ne kadar olacağı da diğer bir merak konusu olarak dikkat çekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ