NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Gençler ‘İşin Geleceği’ için yarıştı

Türk Telekom’un düzenlediği ve genç yeteneklerin geleceğin iş dünyasına dair yenilikçi fikirleriyle yarıştıkları “İşin Geleceği Hackathonu” tamamlandı.

Gençler ‘İşin Geleceği’ için yarıştı

Genç yeteneklerin yenilikçi fikirleriyle yarıştıkları Türk Telekom tarafından düzenlenen “İşin Geleceği Hackathonu” tamamlandı.

Türk Telekom’un açıklamasına göre, Gelişim Üssü çatısı altında, gençlerin kariyer gelişimini destekleyecek ve yenilikçi fikirleri teşvik edecek projeler hayata geçiren şirket, salgın sürecinin iş hayatına getirdiği değişime yönelik çözümler geliştirilmesinin amaçlandığı İşin Geleceği Hackathonu’nu gerçekleştirdi.

Yarışmaya, 439 takım halinde 698 genç başvurdu. Türk Telekom proje ekibi tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından projeye katılmaya hak kazanan 15 takım, alanında uzman isimler tarafından verilen “Yenilikçi Düşünme ve İnovasyon Teknikleri” ile “Hızlı Prototip Geliştirme” eğitimlerine katıldı.

İki gün süren hackathon sürecinde gençler, İşin Geleceği ana teması üzerine sunulan uzaktan beyin fırtınası gerçekleştirme, görevlerin oyunlaştırılması ve sosyalleşme gibi problem alanlarında, yenilikçi fikirler ve prototipler geliştirdi.

Hackathonda, Nomads takımı “kişiselleştirilmiş çalışan adaptasyon süreci” çözümüyle birinci, Shell Wizards takımı “en yakın çalışma alanı” projesiyle ikinci, Let’s Go! ise “uzaktan çalışmada beyin fırtınası” ile üçüncü oldu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ