NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

TAV, Balkanlar’da büyümeyi sürdürecek

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV Havalimanları olarak eski Yugoslavya bölgesindeki tüm ihalelerle ilgilendiklerini belirterek, bu bölgede sağlam adımlarla büyümeyi sürdüreceklerini bildirdi.

TAV, Balkanlar’da büyümeyi sürdürecek

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Kuzey Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile TAV’ın İştip şehrinde inşa etmeyi planladığı kargo havaalanının bütçesinin Kuzey Makedonya hükümeti kararıyla farklı altyapı projelerinde kullanılmak üzere ülkedeki belediyelere dağıtılması programına katıldı.

Şener, TAV Havalimanları’nın çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, söz konusu bütçenin, Üsküp’teki pistin iyileştirilmesi, terminalin genişletilmesi ile Ohri’deki terminalin geliştirilmesi için kullanılacağını söyledi.

Havalimanlarının bulundukları ülkelerin ve şehirlerin bir giriş kapısı olduğunu belirten Şener, “Bir göstergesi, mühendisliğinin göstergesi, mimarisinin göstergesi, finansman kabiliyetinin göstergesi… Bizden sonra bir sürü Türk yatırımcısı Kuzey Makedonya’ya geldi ve ciddi yatırımlar yaptı.” dedi.

Balkanlarda Üsküp ve Ohri dışında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’deki havaalanını da işlettiklerini hatırlatan Şener, eski Yugoslavya bölgesindeki tüm ihalelerle ilgilendiklerini ve bu bölgede sağlam adımlarla büyümeyi sürdüreceklerini kaydetti.

“TAV’ın buraya gelmesiyle havaalanlarındaki turist sayısında 4 kat artış kaydedildi”

Sani Şener, Kuzey Makedonya’ya gelen turist sayısını artırmayı amaçladıklarını aktararak, TAV’ın buraya gelmesiyle havaalanlarındaki turist sayısında 4 kat artış kaydedildiğini bildirdi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ