NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Kadınlara destek adına anlamlı işbirliği!

Kadınlara destek adına anlamlı işbirliği!

Türkiye e-ticaret platformu olan Hepsiburada, kadın girişimciler için kapsamlı bir program açıkladı. İşini e-ticarete taşıyarak büyüme göstermek isteyen kadın girişimciler için TOBB işbirliği ile yapılacak olan projenin kapsamı belli oldu.
Hepsi burada 2017 senesinde Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programını harekete geçirmiştir. TOBB iş birliği ile bu adımların daha da hızlı atılması bekleniyor. Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan’ın liderliğinde kadınları ekonomiye dahil ederek sürdürülebilir ekonomi büyüme adına hayata geçirilen bu projenin kapsamları da belli oldu.

Günümüz dünyasında, dijitalleşmenin artması ile birlikte iş kollarında da meydana gelen değişimler dikkat çekiyor. Hepsiburada yaptığı önemli atılımlar ile dikkat çeken e-ticaret sektörünün lideri durumunda olmasının yanında yaptıkları ile dikkat çekiyor. Kadınların işlerini e-ticaret sahasına taşıyarak ekonomik anlamda faaliyet arttırma adına başlatılan proje, pandemi süreci etkisinin azaltması ile birlikte yeni bir destek paketi ile büyümeye devam ediyor.

E-ticaret sektörüne kadın eli!
E-ticaret sektörünün gelişmesi, işlerini e-ticarete taşımak ve bu sayede sürdürülebilir bir şekilde büyümek isteyen kadın girişimciler için yeniliklere imza atılmaya devam ediyor. 8 mart Dünya kadınlar gününde başlatılan iş birliği ile, TOBB kadın girişimciler kurulu ve Genç Girişimciler Kurulan bağlı 8 bine yakın kadın girişimci tarafından kadın kooperatiflerine büyük destek sağlanacak. Mart Ayına özel 50 BİN TL ciroya kadar %75 komisyon indirimi, kargo desteği ve fotoğraf çekimi, 30 Bin TL’ye varan pazarlama desteği, ücretsiz online e ticaret eğitimleri gibi çok sayda fırsat sunulmaktadır. Tüm bunların yanında Hepsiburada’nın 40’a yakın kategoride 50milyından çok ürün çeşidini müşteri ile buluşturması ve aylık 200 milyondan fazla ziyaret ağı sağlayan girişimi ile, kadın girişimcilerin marka bilinirlikleri de artmaya devam ediyor.

TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Nurten Öztürk konu ile yaptığı açıklamada kendi işini kurma yolunda güçlenen kadınların toplum refahı arttırma yönünde olumlu bir gelişme olduğunu ifade etti. E ticaretin kadınlar için çok fazla fırsatı barındırdığını ifade eden Başkan Öztürk, pandemi sürecinde online alışveriş dünyasında meydana gelen artışın önemine burgu yaptı. Pandemi döneminde e-ticaret yapan firmaların ayakta kaldıklarını ve krizi fırsata çevirdiklerini ifade etti. Kadınlar, evlerinde ya da atölyelerinde ürettikleri ürünleri online pazarlar aracılığı ile satarak, ticarete atılan kadınların sayısının her geçen gün artmasını sağlıyor.

TOBB Hepsiburada iş birliği
Başkan Öztürk açıklamasının devamında TOBB olarak kadın girişimcilerinin dijitalleşmesi adına önemli adımlar attıklarını ve bu konuda yükseliş sağladıklarını ifade etti. Pandemi sürecinde ulusal çapta faaliyet gösteren çok sayıda e ticaret markası ile anlaşma yaptıklarını ve kadın girişimciler için avantajlar sunduklarını söyledi. Bunlar arasında ilk defa e-ticaret yapacak olan işletmeler için düşük komisyonlu satış sistemleri yer alıyor.
Son olarak ise Hepsiburada ile yaptıkları anlaşmaya değinen Başkan Öztürk, kadın girişimcilerinin bu kapsamda mart ayı boyunda komisyon indirimi, kargo desteği, e ticaret danışmalık hizmetleri, reklam ve pazarlama desteği gibi konularda alacakları danışmanlık hizmetinden bahsetti. Özel satış alanları sayesinde kadın girişimciler ürünlerini sergilemenin yanında başarı hikayelerini kısa videolar ile anlatabilecek.

Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan ise konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Dengeli büyüme ve kadın istihdamına değinen Doğan, kadınların ticarette güç kazanması adına önemli adımlar attıklarını ifade etti. ‘’Kadınlar hayatın her anlamda varlığına ve onların katkısının artmasına çok değer veriyoruz. Kadın girişimciler ekonomik alanda ne kadar çok varlık gösterirse, ekonomi de o anlamda güçleniyor ve zenginleşiyor. BU sayede dijital değişime ayak uyduran ülke yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Hepsiburada olarak Kadınlar için pazarlama gücümüzü seferber ediyoruz’’

Hepsiburada uzun zamandır Kadınların istihdamını arttırmak ve e-ticaret sektöründe kadın girişimcileri desteklemek adına işler yapıyor. Bunlar arasında 2017 senesinde başlatılan Girişimci Kadınlara teknoloji gücü de yer almaktadır. Bu program sayesinde 19 binden fazla girişimci kadına ulaşılarak 50 kadın kooperatifi ve 15 sivil toplum kuruluşunun fayda alması sağlandı. %95 oranında satış başarısı ile işlerini %95 oranda büyütmelerine katı sağlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ