NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Her gün 1000 kişi müşteri olma sırasında

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, 1 Mayıs’tan itibaren dijitalden yeni müşteri olma hizmetini her gün 1000’i aşkın müşterinin deneyimlediğini belirterek dijital bankacılık alanında ise hazırlıkların sürdüğünü kaydetti.

Her gün 1000 kişi müşteri olma sırasında

Şebnem TURHAN

Türkiye’de bankacılık sektörü 1 Mayıs’tan bu yana yepyeni bir döneme başladı. Uzaktan müşteri ediniminin devreye girmesiyle artık bankalar müşterileri ile ilişkiyi online platformlara taşıdı. Ve sektörde rekabet de farklı bir noktaya çıktı. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, şubeye gitmeden, imza atmaya gerek kalmadan İşCep’ten yaklaşık 7 dakika içinde İş Bankası müşterisi olmanın mümkün olduğunu dile getirerek “Bu hizmetten bireysel müşterilerimiz yanı sıra gerçek kişi tacir müşterilerimiz de faydalanabiliyor. 1 Mayıs’tan itibaren dijitalden yeni müşteri olma hizmetimizi her gün 1.000’i aşkın kullanıcı deneyimliyor” dedi.

Pandemi ile birlikte bankacılık sektöründe de dijitalleşme adımları daha da hızlandı. Türkiye’de zaten sektör dijital uygulamalarda dünya ile yarışır seviyelerde hizmet verirken bu durum pandemide hem müşterilerin hem de bankaların işlemlerini kesintisiz sürdürmesini sağladı. Lüle, pandemiden önce, dijital dönüşümü başaramayan kurumların ayakta kalmakta zorlanacağını konuştuklarını hatırlatarak, “İş Bankası olarak pandemiyi öngöremesek de daha önce dijitalleşme konusunda yaptığımız çalışmalar bu süreci yönetmek açısından işimizi kolaylaştırdı. Bu çalışmalar sayesinde müşterilerimizin zamanlarının önemli bir bölümünü evde geçirmek zorunda oldukları pandemi döneminde ihtiyaç duydukları bankacılık işlemlerini hızlı, kolay ve zahmetsiz gerçekleştirebilmeleri için çok hızlı reaksiyon gösterebildik. Bugün itibarıyla İşCep’te 430’u, internet şubemizde ise 500’ü aşkın işlem menüsüyle gerek bireysel gerekse ticari müşterilerimizin işlemlerini bulundukları yerden yapmalarına imkân sağlayacak fonksiyon çeşitliliğini sunuyoruz” dedi.

Türkiye yüksek potansiyelli ülkeler arasında

Global araştırmalarda Türkiye dijital bankacılığın gelişimi açısından söz sahibi ve gelecek vaat eden yüksek potansiyelli ülkeler arasında gösterildiğini kaydeden Lüle, şöyle devam etti: “Türkiye Bankalar Birliği verilerini salgın koşullarının son yıllarda görülen müşterilerin dijital kanallara yönelme eğilimini hızlandırdığını ve aynı zamanda kanal kullanım sıklığının artmasını sağladığını gösteriyor. Dijital kanallar ana hizmet kanalı, hatta tedbirlerin üst düzey olduğu dönemde tek temas noktası oldu. 1 Mayıs’ta hayatımıza giren dijitalden müşteri olma süreci ile uzaktan iletişim araçları ve kimlik doğrulama yöntemleri kullanarak müşterilerimiz ile ilişkimizin mekân bağımsız kurulabilmesi sağlandı.”

Teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmeyle birlikte müşterilerimizin günlük hayattaki alışkanlıkları ve beklentilerinin de değiştiğini söyleyen Lüle, “Hizmet ve ürünlerin yalnızca banka kanalları üzerinden sunulduğu ‘Geleneksel Bankacılık’ modelinden, yenilikçi fikirlerin başta fintechler gelmek üzere farklı girişimlerle işbirliği içerisinde hayata geçirildiği ‘Açık İnovasyon’ ve üçüncü tarafların uygulama ve platformları ile bankacılık yeteneklerinin entegrasyonuna dayanan ‘Açık Bankacılık’ modelleri ile ekosistem yaratma yaklaşımına geçiş kritik hale geldi. Önümüzdeki dönemde birbirine iç içe geçen ve geçmeye devam edecek farklı ekosistemlerde uçtan uca müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde en iyi etkileşim için hazır bulunmak ‘Geleceğin Bankası’ vizyonumuz için çok önemli” diye konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ