NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirecek işbirliği

Hepsiburada ve 42 Türkiye, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirme vizyonu ile bir araya gelerek bir işbirliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında yer alan ‘Hepsiburada Tech Academy’ programında, Hepsiburada teknoloji liderleri öğrencilere çeşitli eğitimler verecek.

Geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirecek işbirliği

42 Türkiye’nin İstanbul ve Kocaeli kampüslerinde 8 modül olarak planlanan eğitimlerde Hepsiburada’nın teknoloji ekipleri ürün geliştirme, kullanıcı deneyimi, veri bilimi, veri analistliği, yazılım geliştirme ve sistem, güvenlik gibi konularda özel eğitimler verecek ve örnek çalışmalar anlatacak.

“Türkiye’nin dijital geleceğine katkıda bulunmak istiyoruz”

Programa katılanlar, bulacak. Böylece öğrenciler, Hepsiburada’nın müşterilerine ve iş ortaklarına sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlayan teknolojik geliştirmelerini yakından tanıma ve teknoloji dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri gerçek hayat uygulamalarıyla öğrenme şansı yakalayacak.

Hepsiburada Teknoloji Grup Başkanı (CTO) Alexey Shevenkov yapılan işbirliği ile ilgili, “‘. Bu işbirliği, Türkiye’nin dijital geleceğine katkıda bulunma vizyonumuzun bir parçası. Bir teknoloji akademisi olarak geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine katkı sağlayacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Öğrenciler özgün projeler üretecek

Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen, yazılım alanında nitelikli personel yetiştirmenin,  global arenada rekabet gücün artırılması için de kritik öneme sahip olduğunu belirterek, “42 Türkiye” ile Türkiye’nin bu alandaki potansiyelini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediğini aktardı.

29 Mayıs’da 42 Türkiye’nin Kocaeli kampüsünde düzenlenen açılış töreni ile başlayan 42 Türkiye’deki 2 yıllık temel eğitimini tamamlayan öğrenciler, Hepsiburada’nın ‘ staj programına dahil olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ