NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

AT&T ve Discovery’den Netflix’e rakip geliyor

AT&T ve Discovery, yeni bir birleşme ile talbe bağlı video servisi oluşturarak Netflix’e rakip olmaya hazırlanıyor.

AT&T ve Discovery’den Netflix’e rakip geliyor

 

ABD merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T sahibi olduğu içerik üreticisi WarnerMedia’yı rakibi medya ve eğlence şirketi Discovery ile birleştirerek 150 milyar dolar değerinde bir talebe bağlı video servisi oluşturma anlaşmasına yaklaştığı belirtildi.

Konuya yakın kaynaklara göre, AT&T medya iş kolunu şirket bünyesinden ayırarak Discovery ile birleşmeyi planlıyor. AT&T yönetim kurulu, pazar günü yapılan toplantıda birleşme anlaşmasını inceleyerek onayladılar. Vergisiz bir birleşmeyi  öngören anlaşmanın önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Anlaşma çerçecesinde, Warner Bros’un film ve televizyon stüdyoları, HBO ve CNN gibi kablolu yayın kanalları ve Discovery bir araya gelerek yeni bir talebe bağlı video servisi girişimi oluşturacak. Birleşme sonucu ortaya çıkacak talebe bağlı video servisi ile Netflix’in piyasa dominasyonu ile mücadele edecek olan şirket, aynı zamanda geçtiğimiz 1,5 yıl içinde kurulan Disney, Apple ve Comcast ile de Pazar payı konusunda yarışacak.

Anlaşmanın yapısı hakkında bir bilgi verilmedi ancak 230 milyar dolarlık piyasa değeri ile AT&T’nin oluşumda 24 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Discovery’den daha fazla kontrolü olacağı tahmin ediliyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ