NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

ABD’li fon Türkiye’deki yatırımından çıktı

ABD’li fon Cartesian Capital’in sahibi olduğu Magal Engineering, Türk otomotiv yan sanayi şirketi Cavo ile yaptığı ortaklıktaki paylarını satma kararı aldı.

ABD’li fon Türkiye’deki yatırımından çıktı

Kerim ÜLKER

Geçtiğimiz hafta sizlere dünyanın en önemli kamu fonlarından olan ve toplam aktifleri 650 milyar doları bulan Kaliforniya Emeklilik Sistemi (CalPERS) ve Kaliforniya Devlet Öğretmenleri Emekli Sistemi’nin (CalSTRS) Türkiye’den çekilme sürecini duyurmuştuk. Bu kez ABD’li bir özel sermaye fonunun Türkiye’den çekildiğini sizlerle paylaşacağız.

Yaklaşık 3 milyar dolarlık büyüklüğü olan New York merkezli Cartesian Capital Group, Türkiye’deki en önemli varlığını satma kararı aldı.

Cartesian’ın sahibi olduğu Magal Engineering şirketi, 2010 yılından bu yana Türk otomotiv yan sanayi şirketi Cavo ile yaptığı ortaklıktaki paylarını Türk ortağına satma kararı aldı. Cartesian böylece Asya’daki en önemli yatırımlarından birinden çıkmış oldu.

2010’da Cavo ile ortak oldu

11 yıl önce Magal Engineering Ltd. ve Cavo Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş. tarafından kurulan ortaklıkla faaliyetlerine devam eden Magal Cavo Otomotiv Sanayi Ticaret ve Servis A.Ş.’nin tek kontrolü Cavo Otomotiv Ticaret ve Sanayi A.Ş’ye geçti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ