NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

QNB Finansbank’ta bayrak değişimi

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun yerine yıl sonu itibarıyla Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan …

QNB Finansbank’ta bayrak değişimi

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun yerine yıl sonu itibarıyla Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan getiriliyor. Genel kurulun takdiri doğrultusunda Güzeloğlu, 1 Ocak 2022’den itibaren görevine aktif yönetim kurulu üyesi olarak devam edecek.

“Kendi isteğiyle yıl sonu itibarıyla görevinden ayrılacak”

Üst düzey görev değişimine ilişkin açıklama yapan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, Güzeloğlu’nun kendi isteğiyle yıl sonu itibarıyla görevinden ayrılacağını kaydetti.
Güzeloğlu’nun yerine atanan Ömür Tan’ın bankada yönetmen pozisyonundan başladığını anımsatan Aras, “İlk kez bankamızdan şube müdürlüğü pozisyonundan genel müdürlük görevine kadar uzanan bir kariyer görüyoruz. Bankamızın kültüründe kendi içinden genel müdür atanması banka yönetim ve sinerji süreçlerinin başarısını da göstermekte. Ömür Tan’ın bankamızı daha da başarılı noktalara taşıyacağına inancım tam.” ifadelerini kullandı.

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde tamamlayan, daha sonra Bilgi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi alan Ömür Tan, bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda MT olarak başladı. 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katılan Tan, kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, kurumsal şube müdürlüğü, genel müdürlük kilit müşteri yönetimi grup yöneticiliği ve kurumsal bankacılıktan sorumlu grup yöneticiliği görevlerini üstlendi.

Tan, 2011 yılından buyana QNB Finansbank’ta proje finansmanı, nakit yönetimi ve dış ticaret finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte kurumsal ve ticari bankacılık genel müdür yardımcılığı görevini yürütüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ