NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!

IATA’nın ilk Türk başkanı Mehmet Nane oldu

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Nane …

IATA’nın ilk Türk başkanı Mehmet Nane oldu

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Nane, görevi 19-21 Haziran 2022’de Şanghay’da gerçekleştirilecek 78. Genel Kurul’da devralacak ve 2023’te gerçekleştirilecek 79. Genel Kurul’un sonuçlanmasına kadar sürdürecek.

IATA’nın ilk Türk yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak olan Nane, görevi mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Robin Hayes’ten devralacak.

Mehmet T. Nane, bu seçimle birlikte IATA’nın icra kurulu üyesi de olacak ve icra kurulu üyeliği 3 dönem sürecek.

Nane: Görevimiz sektörü pandemi öncesi döneme döndürmek

Mehmet T. Nane, “Böyle önemli bir göreve layık görülmüş olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Çünkü bu, aynı zamanda Türk havacılığının geldiği noktanın da önemli bir göstergesi…” dedi.

Nane sözlerine şöyle devam etti: “Kendi kritik rolünün yanı sıra birçok sektörün de destekleyicisi konumunda olan havacılık sektörü, tarihinin en zorlu dönemlerinden birini yaşıyor. Bugün 120 ülkeden 290 üye hava yolu şirketiyle toplam hava trafiğinin yüzde 82’sini temsil eden IATA olarak bize düşen en büyük görev, dünya ekonomileri için itici bir güç olan sektörümüzün pandemi öncesi döneme en kısa sürede dönebilmesi ve sürdürülebilir gelişiminin devam etmesi için çalışmak. Ben de bunun için var gücümle çalışacağım. Hep birlikte mücadele ederek bu zorlu günleri aşacağız.”

Geçtiğimiz dönem IATA Denetim Komitesi Başkanı olarak görev yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, 2019 yılından bu yana IATA’nın Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdürüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ