NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

‘Türkiye, büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkardı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta yapılan Türkevi’nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi: “New York’ta muhteşem bir …

‘Türkiye, büyüklüğünü, birikimini ve artan gücünü yansıtan bir başyapıt ortaya çıkardı’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta yapılan Türkevi’nin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan özetle şunları söyledi:

“New York’ta muhteşem bir eseri tamamladık.

Burası Birleşmiş Milletler nezdindeki daimi temsilciliğimize ev sahibi yapacak. Birleşmiş Milletler binasının tam karşısında böyle önemli bir eseri hayata geçirmemiz ayrı bir önem taşıyor.

Küresel sorunların çözülmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Dünya 5’ten büyüktür diyerek daha adil ve kapsayıcı bir küresel düzeni savunuyoruz.

Uluslararası alanda etkin rol üstlenerek daha adil bir sistem taahhüdünün hayata geçirilmesi için çaba harcıyoruz. Türkevi binamız, adalete ve barışa olan inancımızın da bir sembolüdür.

Siyasi kültürel ve ekonomik faaileytelre ev sahipliği yapacak yeni binamızın gerçek bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Türkevi, içinde çalışacak ve ziyarete gelecek insanların sahiplenmesiyle arzu edeceğimiz konuma gelecektir.

New York’un örnek binalarından olacak Yeni Türkevi’nin Türk-Amerikan toplumuna, Dışişleri Bakanlığı’na, Birleşmiş Milletler’e hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ