NasilFirma'ya Hoşgeldiniz!

Özlem Türeci: COVID-19 birkaç yıl daha bizimle

“The CNBC Conversation” programında COVID-19 salgını ve aşı konularında açıklamalarda bulunan Türeci, COVID-19’un “halihazırda kontrol edilir …

Özlem Türeci: COVID-19 birkaç yıl daha bizimle

“The CNBC Conversation” programında COVID-19 salgını ve aşı konularında açıklamalarda bulunan Türeci, COVID-19’un “halihazırda kontrol edilir hale gelmeye başladığını” söyledi.

Özlem Türeci, “salgından korkarak yaşanmaması gerektiğini, koronavirüsün birkaç yıl daha bizlerle beraber olacağını” ifade etti.

Türeci, BioNTech’in COVID-19’un “yeni varyantlarını sürekli değerlendirmeye aldığını ve başka varyantların da ortaya çıkacağını” belirterek “Şu anda mevcut tüm varyantlar için, azalan bağışıklık yanıtını tekrar yüksek seviyelere çeken destek dozları tek başına koruyucu görünüyor.” diye konuştu.

Türeci, öte yandan, varyantları gözlemlemek zorunda olduklarını, yeni ortaya çıkacaklarda durumun bu olmayabileceğini, böyle bir şey yaşanması halinde yeni varyanta adapte olmak konusunda hızlı davranabilmek amacıyla kendilerini hazırladıklarını kaydetti.

COVID-19 salgınından çıkış yoluna kılavuzluk edecek daha fazla veriye ihtiyaç duyduklarına işaret eden Türeci, gelecekte destek dozlarının “her 12 ila 18 ayda bir” yapılabileceğini öngördü.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ