NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Dolar/TL, 8,70’in üzerine tırmandı

Geçen hafta ortasından sonra yaptığı atakla 8,42’lerden 8,65’in üzerini gören dolar/TL, yeni haftanın ilk gününde de yükselişini sürdürüyor …

Dolar/TL, 8,70’in üzerine tırmandı

Geçen hafta ortasından sonra yaptığı atakla 8,42’lerden 8,65’in üzerini gören dolar/TL, yeni haftanın ilk gününde de yükselişini sürdürüyor. Sabah saatlerinde 8,64 düzeyinde yatay hareket eden dolar/TL, işlemlerin artmasıyla 8,70’in üzerine tırmandı. Dolar/TL, son olarak temmuz ayının ilk haftasında 8,70’in üzerini görmüştü. Dolar/TL’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 8,8122 ile geçen mayıs ayının son günlerinde görülmüştü.

Dolar/TL, gün içi en yüksek seviye olarak 8,7266’yı gördü. Dolar kuruna paralel bir şekilde yükselişte olan euro/TL’de 10,2390 gün içi en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Saat 10.00 sularında dolar/TL’de işlemler 8,7080’den; euro/TL’de 10,2075’den gerçekleştiriliyor.

Gözler TCMB ve dünya merkez bankalarına çevrildi

Yurt içi piyasalarda gözler gelecek hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararını bekliyor. Piyasa anketlerine göre, politika faizinin yüzde 19’da sabit tutulması bekleniyor. Küresel piyasalarda bu hafta Fed, Japonya Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararları takip edilecek.

Kavcıoğlu ay başında yatırımcı toplantısında enflasyon oranı üzerinde faiz uygulayacağı taahhütüne atıf yapmamış ve yatırımcılarda faiz artışı yapılmayacağı, indirimlerinin de yaklaştığı izlenimini uyandırmıştı. Kavcıoğlu, halka kapalı olan yatırımcı toplantısı sonrası halka açık bir konuşmasında TCMB’nin bundan sonra politika faizinden yüksek olan enflasyon oranı yerine politika faizinden yaklaşık 200 baz puan daha aşağıda olan çekirdek enflasyonu izlemeye ağırlık vereceğini ifade etmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ