NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Doğan Holding, ilk çeyrekte 2,8 milyar TL gelir elde etti

Doğan Holding’in 2021 yılının ilk 3 ayında konsolide gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 18,3 artışla 2,8 milyar TL olarak gerçekleşti.

Doğan Holding, ilk çeyrekte 2,8 milyar TL gelir elde etti

Doğan Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği konsolide finansal tablolara göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde holdingin konsolide gelirleri 2,8 milyar TL olarak gerçekleşti.

Doğan Holding’in brüt kârı, 2021 yılının ilk 3 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 43,6 artarak 359,9 milyon TL olurken; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) ise yüzde 59,3 artarak 244,7 milyon TL’ye yükseldi.

Doğan Holding’in ana ortaklığa ait dönem kârı ise 2021 yılının ilk çeyreğinde 2020 yılının ilk çeyreğine göre yüzde 28,8 artarak 320,8 milyon TL’den 413,0 milyon TL’ye yükseldi. Konsolide net nakit yılsonuna göre yüzde 7,8 artış göstererek 2,6 milyar TL olurken; solo net nakit ise yılsonuna göre yüzde 14,4 artışla 3 milyar TL oldu.

Artışta grup şirketlerinin ilk çeyrek performansları etkili oldu

Holdingin 2021 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş, konsolide gelirlerdeki artışta, sanayi ve ticaret segmentindeki tüm grup şirketlerinin güçlü ilk çeyrek performansları, otomotiv ticaret ve pazarlama segmentinde yüksek seyreden talep ve portföye yeni eklenen markaların desteği ile artan satışlar, finansman ve yatırım şirketlerinin faaliyetlerindeki büyüme ve elektrik üretimi segmentinde santrallerin artan üretimi etkili olduğunu söyledi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ