NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç: Yeni oyun alanı e-B2B olacak

Pandemi dijitalleşme yatırımlarını baş döndürücü bir hızla artırırken, e-ticaretin de trendleri değişiyor. Bu yıl Türkiye’deki 40’ıncı yıllarını kutlayan DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, önümüzdeki yılın e-ticaret trendlerini, yaşlılar, 5G ve e-B2B olarak belirtiyor.

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç: Yeni oyun alanı e-B2B olacak

Handan SEMA CEYLAN

Türkiye’deki 40’ıncı yılını kutlayan DHL Express, 135 milyon Euro yatırımla inşa ettiği İstanbul Havalimanı içindeki binasının kapılarını DÜNYA’ya açtı.

Henüz resmi açılışın yapılmadığı merkez, sektörün en ileri teknolojisiyle dünyaya örnek olacak bir sisteme sahip. Yeni bina 20 yıl daha DHL Express Türkiye’nin hacmine yetecek durumda. Ama onlar şimdiden Sabiha Gökçen’de yeni bir yatırıma hazırlanıyorlar. DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, pandeminin de hızlandırmasıyla, büyümelerinin ana damarının e-ticaret olduğunu söyleyerek, önümüzdeki dönemde daha da gelişecek online satışların trendlerini takip ettiklerini söylüyor.
Tonguç’a göre e-ticarette 2022’nin trendleri, yaşlılar, 5G ve e-B2B olacak.

Yönetim Kurulu Başkanımız Hakan Güldağ ile bize yeni binayı gezdiren CEO Mustafa Tonguç, “e-ticaret büyüdükçe bu alanda yeni trendler doğuyor” diyerek, şunları söylüyor: “Mesela artık yaşlı dostu olmak zorundasınız. Çünkü daha çok para harcayabilen, parası olan kitle 50 yaş üstü. Bir başka mega trend 5G yatırımlar. Çünkü Endüstri 4.0 için daha çok makinenin daha hızlı birbirleriyle iletişim kurması lazım. Dolayısıyla yapay zekadan faydalanmak için ana gündemlerimizden olacak. Son olarak önemli bir trend de B2B e-ticaret. Şu anda B2B şirketleri nasıl satış yapıyor; fuarlara gidiyorlar, internet sitelerindeki e-mailler üzerinden irtibata geçiyorlar. Ama aslında bir e-ticaret müşterisi gibi şirketler de alım yapabilmeli. 5 tane ürün alırsanız ya da 50 ürün alırsanız şu kadar indirim gibi satışlar yapabilirsiniz. Böylece müşteriler sizinle hiç konuşmadan ürün alabiliyor, ikincisi fuarlara büyük paralar harcamamış oluyorsunuz.”

e-B2B yeni bir oyun alanı

Tonguç, “Biz de müşterilerimizi e-B2B için teşvik etmeye başladık. Bakalım e-ticaret yapacak ilk e-B2B müşterimiz kim olacak. Dört gözle bekliyoruz. B2B satışlarda yüzde 10 büyüme büyük bir şeydir. e-ticaret ile bu hızlıca yüzde 50’lere bile çıkabilir. Örneğin Walmart tedarikini yaparken, tıpkı sepete ekleyip bireysel alışveriş gibi bir şirketten ürün alabilir” diyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ