NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Çinli teknoloji şirketinden Türkiye’ye fabrika kurma planı

Çin merkezli teknoloji şirketi H3C ile Boğaziçi Bilgisayar arasında imzalanan distribütörlük anlaşması fiziki yatırıma dönüşüyor. Çinli teknoloji devi, Türkiye’deki partneriyle en az 200 kişinin istihdam edileceği fabrika yatırımında karar aşamasına geldi.

Çinli teknoloji şirketinden Türkiye’ye fabrika kurma planı

Philips, Dyson, Kyocera ve Corsair gibi küresel markaların Türkiye partneri olan Boğaziçi Holding iştiraki Boğaziçi Bilgisayar ile Çin merkezli router, modem ve switcher üreticisi H3C’nin imzaladıkları distribütörlük anlaşması fiziki yatırıma dönüşüyor.

Çinli teknoloji şirketi, Türkiye’deki partneriyle en az 200 kişinin istihdam edileceği fabrika yatırımında karar aşamasına geldi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Boğaziçi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tecdelioğlu, muhtemel yatırımın gerçekleşmesi halinde Türkiye’nin kazanacağını söyledi. Çinli şirketinin Türkiye’ye yatırım düşüncesinin H3C ile birlikteliklerinin en başından beri gündemde olduğunu belirten Tecdelioğlu, yaklaşık 2 yıl önce başlayan iş ortaklıklarında başarılı projelere imza attıklarını kaydetti.

Yatırım Marmara Bölgesi civarında olacak

Türkiye’nin H3C’nin Çin’den sonra en fazla büyüme sergilediği ülkelerin başında geldiğine dikkat çeken Tecdelioğlu, “Bu durum sürecin en başından beri hayata geçirmek istediğimiz üretim yatırımımızın gerçekleşme ihtimalini kuvvetlendiriyor. Çinli bir teknoloji devinin Türkiye’de fiziki yatırımı düşünmesi hem sektörümüz hem de ülkemiz için büyük bir anlam taşıyor. Muhtemel yatırım Marmara Bölgesi civarında gerçekleşecek. Fabrikanın hayata geçmesiyle Türkiye, H3C’nin bölgedeki üretim üssü olacak. Bu, Türkiye’nin bölge ülkelere yüksek teknoloji ürünlerin ihracatını gerçekleştirmesi anlamına geliyor. H3C’nin ülkemize güveni tam. Bu yatırımın önemi bizler için büyük. İstikrarlı büyüme için üretmekten ve ürettiğimizi ihraç etmekten başka şansımız yok.” değerlendirmesini yaptı.

“Öncelikli ülkemiz Türkiye”

H3C Uluslararası Ticaret Başkan Yardımcısı Richard Xie ise, geçen yıl global pazarda yüzde 166’lık büyüme kaydettiklerini bildirdi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ