NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Borusan, Sürdürülebilirlik Rehberi ile farkındalık yaratacak

Sürdürülebilirlik kavrımını tüm iş süreçlerinin merkezine alan Borusan Holding, Sürdürülebilirlik Rehberi’ni yayımladı. Borusan, Rehber ile hem kurum içinde hem de paydaşları arasında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Borusan, Sürdürülebilirlik Rehberi ile farkındalık yaratacak

Sürdürülebilirlik yolculuğuna 15 yıl önce başlayan ve sürdürülebilirlik kavramını tüm iş süreçlerinin merkezine alan Borusan Grubu, Borusan Sürdürülebilirlik Rehberi’ni yayınladı. Borusan, Rehber ile hem kurum içinde hem de paydaşları arasında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Borusan’ın, sürdürülebilirlik stratejisinin tüm paydaşlara aktarılması adına Holding ve Grup şirketlerinin sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ilgili bilgi paylaşma hedefiyle hazırlanan rehber kapsamında, Grup genelinde sürdürülebilirlik konularının nasıl tanımlandığına, ulaşılması gereken hedeflere, mevcut iyi uygulama örneklerine ve kriterlerine yer verildi.

İklim, İnsan ve İnovasyon alanında hedefler belirlendi

Sürdürülebilirlik çalışmalarını ݳ olarak adlandırdığı ‘İklim’, ‘İnsan’ ve ‘İnovasyonu’ odağına koyan Borusan Grubu, ݳ alanındaki çalışmalarıyla ilgili olarak 2030 yılı için hedeflerini belirledi.

“İklim” başlığında öncelikle kapsam 1-2 salımlarında karbon nötr olmayı, plastik kullanımını azaltmayı, yeni karbonsuz ve döngüsel iş modelleri geliştirmeyi ve karasal yaşamı desteklemek adına canlı türlerini korumayı amaçlayan Borusan; iklim odağında elektrikli araç kullanımına teşvik amaçlı olarak elektrikli otomotiv sektörüne öncülük etmeyi hedefliyor.

“İnsan” odak alanında ise yetenek yönetimi hedefleri ve aksiyonları belirlenerek, sürdürülebilir yetenek çekim ve elde tutma stratejilerinin oluşturulması ve çalışanların yetenek gelişimlerinin desteklemesi amaçlanıyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ