NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Besime Özderici Altınkılıç: İhracatçılar için üretim tesislerinin karbon nötr olması zorunlu olacak

SolarAPEX Yönetim Kurulu Üyesi Besime Özderici Altınkılıç “İleride yapılacak yeşil anlaşmalar gereği ihracat yapan firmalar için üretim tesislerinin karbon nötr olması zorunlu hale gelecek. Bu noktada yenilenebilir enerji türlerinden güneş enerjisi tercih sebebi oluyor” dedi.

Besime Özderici Altınkılıç: İhracatçılar için üretim tesislerinin karbon nötr olması zorunlu olacak

Pandemiye rağmen Solarex fuarına yoğun bir katılım sağlandığını ifade eden Besime Özderici Altınkılıç “Fuara ilgi ve katılım bizim beklentimizin üzerinde oldu. Bu yüzden çok mutluyuz ve motivasyonumuz yüksek. Solarex Fuarı’ndaki amacımız iç pazarda özellikle çatı ve üzeri güneş enerjisi projelerine yoğunlaşmak olacak” dedi.

“Müşterilerimizin yüzde 80’i sanayici, geri kalan yüzde 20’si ise bireysel kullanıcı”

Kendilerine gelen yatırımcıların, yatırımın ortalama geri dönüş süresi ile ilgili bilgi istediklerini söyleyen Özderici “Çatı özelinde konuşacak olursak ortalama 4-5 yıl arasında geri dönüş süresi oluyorken, arazi yatırımlarında ise 4-6 yıl arasında yatırımın geri dönüş süresi oluyor. SolarAPEX’i tercih eden müşterilerin çoğunluğu yoğun elektrik kullanımı gerçekleşen endüstriyel çatı sistemlerini tercih edenlerden oluşturuyor. Bu tür firmalar, bizi tercih ederek hem elektrik faturalarını düşürmek, hem de güneş enerjisinden gelir elde etmeyi amaçlıyor. Müşterilerimizin yüzde 80’i sanayici, geri kalan yüzde 20’si ise bireysel ve tarım kullanıcıları oluşturuyor. Bireysel kullanıcılar ise gelir ve tasarruf elde etmekten ziyade güneş enerjisi deneyimi için bize ulaşıyorlar” dedi.

“Devlet vatandaşa GES konusunda teşvik sağlıyor”

Bireysel kullanıcıların güneş enerjisi sistemlerinden daha fazla yararlanması gerektiğini aktaran Besime Özderici Altınkılıç “Hatta devletin bu konuda teşvikleri söz konusu. Kısa bir süre öncesine kadar çatısında elektrik üretmek isteyen yatırımcılar için sadece çatı üzeri güneş enerjisi santralleri kurulabiliyordu. Yeni düzenlemeler ile yatırımı öz tüketimini karşılamayan yatırımcılarımız için aynı dağıtım bölgesinde olmak kaydı ile arazilere de güneş enerjisi yatırımı yapılmasının önü açıldı. Biz de SolarAPEX olarak tüm yatırımcılara en uygun çözümleri sunuyoruz” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ