NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Arçelik ile Hitachi GLS’den ortak şirket: Arçelik Hitachi Home Appliances

Arçelik’in 2020 yılının Aralık ayında duyurduğu Hitachi GLS ile yapılan ortaklık anlaşmasının sonucunda kurulan yeni şirketin yapılanma süreci tamamlandı. Arçelik Hitachi Home Appliances adlı şirket,  Hitachi markalı ürünlerin Japonya hariç tüm dünyadaki satışını artırmak üzere faaliyet gösterecek.

Arçelik ile Hitachi GLS’den ortak şirket: Arçelik Hitachi Home Appliances

Arçelik ve Hitachi GLS arasındaki ortaklık anlaması sonucunda kurulan Arçelik Hitachi Home Appliances adlı şirket kurulumunu tamamladı.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, Arçelik Hitachi Home Appliances adıyla faaliyetlerini sürdürecek olan yeni şirket, Hitachi GLS’nin yurt dışında faaliyet gösteren ikisi üretim, dokuzu satış şirketi olmak üzere toplam 11 grup şirketinin devredilmesiyle kuruldu.

Yeni şirketin operasyonları Bangkok-Tayland’tan yönetilecek. Arçelik Hitachi Home Appliances, Japonya haricindeki ülkelerde Hitachi marka buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli süpürgesi gibi ev aletleri için üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri sunacak. Arçelik’in yüzde 60’ına sahip olduğu yeni şirket, pazarda rekabetçi ve yenilikçi bir varlık göstermek için Arçelik ve Hitachi GLS’ın tedarik zinciri ve teknolojik imkanları gibi güçlü yanlarından faydalanacak.

Arçelik bünyesinde uzun yıllardır görev yapan ve daha önce Beko Asya Pasifik Bölge Sorumlusu ve Tayland Genel Müdürlüğü görevini yürüten Zafer Üstüner, ortak girişimin genel müdürlüğünü üstlenecek. Şirket, Arçelik ve Hitachi GLS’nin satış ağlarını ve tedarik zinciri alanındaki yetkinliklerini birleştirerek Hitachi markalı ürünleri Avrupa, Kuzey Afrika ve diğer bölgelerde tüketicilerle buluşturacak. Yeni şirketin, bağlantılı ev teknolojileri, enerji verimliliği ve sürdürülebilir teknolojiler konusunda da faaliyet gösterdiği bölgelerde rekabet gücünü artırması hedefleniyor.

Arçelik Hitachi Home Appliances ilgili bilgi veren Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, global büyüme stratejilerinde önemli bir dönüm noktası olan bu ortak girişimin kurulması için Hitachi GLS ekibiyle birlikte aylardır özenle ve dayanışma içinde çalıştıklarını belirtti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ