NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Almanya’daki şarj istasyonlarında Vestel teknolojisi kullanılacak

Türkiye’de ürettiği teknolojileri 157 ülkede kullanıcıların hizmetine sunan Vestel, Türkiye’nin ihracatına katkıda bulunacak yeni bir işbirliğini …

Almanya’daki şarj istasyonlarında Vestel teknolojisi kullanılacak

Türkiye’de ürettiği teknolojileri 157 ülkede kullanıcıların hizmetine sunan Vestel, Türkiye’nin ihracatına katkıda bulunacak yeni bir işbirliğini hayata geçirdi. Vestel, Almanya’nın önde gelen enerji şirketlerinden E.ON ile elektrikli şarj cihazları üretimi için anlaşmaya vardı.

Anlaşmaya göre E.ON, Vestel ile imzalanan anlaşma ile elektrikli araç şarj cihazı portföyünü yeni ve son teknoloji ürünlerle genişletecek.

Elektrikli araç kullanımı her geçen gün artan Almanya’da evlerde ve yol üzerinde yaklaşık 28 bin E.ON elektrikli araç şarj noktası bulunuyor. Şarj istasyonlarında Vestel tarafından üretilen elektrikli şarj cihazları kullanılacak.

Fotovoltaik panel, enerji depolama, elektromobilite, akıllı sayaçlar, enerji kontrolleri, verimlilik üzerine çözümler üreten ve 6 bin çalışanı bulunan E.ON, Almanya genelinde birçok lokasyona sahip. Yaklaşık 14 milyon konut, iş yeri ve sanayi bölgesinin hizmet aldığı E.ON daha ekolojik ve dijital bir enerji dünyası için çalışmalarını sürdürüyor.

“Bu alanı yatırım planlarımıza önceden almıştık”

İşbirliğine ilişkin açıklama yapan Vestel CEO’su Turan Erdoğan, dünya kaynaklarının etkili ve dengeli kullanımı ve iklim değişikliğiyle mücadele etmenin en önemli yolunun hem bireysel hem de kurumlar olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanmaktan geçtiğini belirtti.

Yenilenebilir enerjiden yararlanan elektrikli araçların kullanımının artmasının önemli olduğunu, ancak şarj noktalarının ulaşılabilirliği ve yaygınlaşmasının da en az bu konu kadar önem taşıdığını vurgulayan Erdoğan, “Vestel olarak bu alanı yatırım planlarımıza çok önceden almıştık. Bu vizyon sonucunda yurtdışında birçok iş birliği ve anlaşma gerçekleştiriyoruz. Son olarak Almanya’nın köklü enerji şirketlerinden E.ON ile anlaşmaya vardık. Almanya’daki şarj istasyonlarında Vestel teknolojisi kullanılacak.” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ