NasilFirma.Com'a Hoşgeldiniz!
NasilFirma.Com – Firmalara Detaylı Bak !

Acıbadem Holding – Firma Tanıtımı

Acıbadem Holding – Firma Tanıtımı

TANITIM

25 Yıldır Sağlıklı Bir Nefes Tek Dileğimiz!

Sağlıklı Bir Nefes Tek Dileğimiz!

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem Sağlık Grubu, günümüzde büyük bir başarıya imza atarak sağlıkta bir eko-sistem yarattı. 4 ülkede toplam 21 hastane ve 13 tıp merkezi hizmet veren Acıbadem Sağlık Grubu, destek hizmet şirketleri ve Acıbadem Üniversitesi ile sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretiyor.

İlk hastanesi 1991 yılında kurulan Acıbadem Sağlık Grubu, bünyesinde bulunan 21 hastane ve 13 tıp merkezinde 3.500 doktor, 4.500 hemşire olmak üzere yaklaşık 22.500 çalışanıyla sağlık hizmeti vermektedir. Acıbadem, teknolojisi ve altyapısı ile Acıbadem Adana, Acıbadem Altunizade, Acıbadem Atakent, Acıbadem Maslak, Acıbadem Sistina, Acıbadem City Clinic Tokuda ve Acıbadem City Clinic Umbal Eood Hastaneleri JCI akreditasyonu ile belgelendirilmiş sağlık standartlarında tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır. Acıbadem Sağlık Grubu, hastane ve tıp merkezlerinin yanı sıra destek hizmet şirketleri ile sağlığın her alanında “360 derece” hizmet üretmektedir.Sağlıkta büyüme yolculuğu

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem’in büyüme ve gelişme yolculuğu, 2012’de Uzakdoğu’nun en büyük gruplarından biri olan IHH Healthcare Berhad ile yapılan anlaşmayla artık dünya sahnesinde devam etmektedir. Asya Pasifik bölgesinde 8 büyük ülkede hastane ve sağlık yatırımlarının yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde eğitim ve gayrimenkul yatırımları da bulunan IHH Healthcare Berhad, Malezya hükümetinin yatırım fonu Khazanah, Japonya’nın Mitsui&Co. Ltd. şirketi ve Aydınlar Ailesi ortaklığından oluşan güçlü yapısıyla, dünyanın 2. büyük sağlık zinciri konumundadır. Acıbadem, 2012 yılından beri bu önemli zincirin bir parçasıdır.

Acıbadem Sağlık Grubu, 2016 yılında Bulgaristan’ın sağlık sektöründe önde gelen oyuncularından Tokuda Grup ve City Clinic Grup’u bünyesine katmıştır. İki gruba yapılan 125 milyon Euro’luk yatırımla bünyesine 4 hastane ve 5 tıp merkezini katan Acıbadem bu yatırımlarıyla Bulgaristan’ın en büyük özel sağlık hizmet sunucusu olmuştur. Acıbadem böylece, 4 ülkede toplam 21 hastane ve 13 tıp merkezi hizmet verir hale gelmiştir.

Sağlıklı Bir Nefes Tek Dileğimiz!

Sağlıkta Büyüme Yolculuğu

1991 yılında bir semt hastanesi olarak başlayan Acıbadem’in büyüme ve gelişme yolculuğu, 2012’de Uzakdoğu’nun en büyük gruplarından biri olan IHH Healthcare Berhad ile yapılan anlaşmayla artık dünya sahnesinde devam etmektedir.

MİSYON, VİZYON VE DEĞERLER

Misyon

 • Acıbadem Sağlık Grubu’nun misyonu, toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak amacıyla;
 • Koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini ileri düzeyde,yaygın ve bütünleşik bir yapı içinde, uygun ekonomik koşullarda topluma sunmak,
 • Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalarave bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek,
 • Kendilerini mesleklerine adamış, insana değer veren hekimler ve sağlık uzmanları yetiştirmektir.

Vizyon

Acıbadem Sağlık Grubu’nun, sunduğu sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, ekibi ve altyapısıyla, Türkiye’ye model oluşturmayı, dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Tıbbi Hizmet

Acıbadem Sağlık Grubu’nun amacı; bireylerin sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, tıbbi hizmetleri, grubun her noktasından, belli standartlarda sunmayı hedeflemektedir.

Acıbadem Sağlık Grubu, Sağlık Bilimleri alanında kurulan akademik yapının da desteğiyle; bir yaşam sürdürmek konusunda toplumu bilinçlendirmeye çalışmakta, kendi ekibini, tıbbi hizmet çıtasını sürdürmek ve geliştirmek için, sürekli olarak eğitmektedir.

Müşteri Memnuniyeti

Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık konusunda hastaları için çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir. Kurumdan hizmet almayı seçen kişilerin Acıbadem Sağlık Grubu’nun herhangi bir noktasına başvurarak, gereksinim duydukları tüm sağlık hizmetlerine grup içinde ulaşabilmesini amaçlamaktadır. Hizmet sunarken, çözüm önerileri hastaların sağlık gereksinimlerini ön planda tutacak şekilde tasarlamasını hedeflemektedir.

Acıbadem Sağlık Grubu’unda,hizmet alan kişilerin memnuniyetini sistemli olarak izlemekte ve elde edilen sonuçları, sunulan hizmetleri geliştirmekte kullanmaktadır.

Ekip ve Altyapı

Acıbadem Sağlık Grubu; değerlerini yansıtan, çalışanların potansiyellerini üst düzeyde kullanabilmelerine ve geliştirebilmelerine olanak sağlayan çalışma ortamı sağlamayı hedeflemektedir.

İleri altyapı olanaklarıyla çalışabilmeyi, teknolojideki gelişmeleri izleyerek hizmetlerimizin verimliliğini artırmayı ve kendini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Uygulamalar

Acıbadem Sağlık Grubu Türkiye’de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini izlemeyi; uluslararası kabul görmüş standartlarla, yöntem ve uygulamaları Türkiye’ye getirmeyi, tıbbın gelişimine katkıda bulunabilmeyi, sağlık hizmeti sunumunda yeni iş modelleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefini gerçekleştirmek için, eğitim, araştırma ve geliştirme çalışmalarını sistemli, sürekli ve organize bir yapıda yürütmek üzere sağlık bilimleri alanında akademik bir kurum oluşturmak için çabalamaktadır.

Bilgi, deneyim ve olanaklarıyla, topluma daha iyi sağlık hizmetlerinin sunulmasını amaçlayan sağlık politikaları sistemlerinin oluşturulması sürecinde Türkiye’nin hizmetinde olmaya çalışmaktadır.

YÖNETİM KURULU

MEHMET ALİ AYDINLAR Yönetim Kurulu Başkanı

1981 yılında Mali Müşavir olarak iş hayatına başlayan Sn. Aydınlar, 1991 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne adım attı. 1998 yılında Dünya Genç Girişimci İşadamı Yarışması’nda “Yönetimde Mükemmeliyet” ödülüne layık görüldü. Dumlupınar Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Fahri Doktora unvanını aldı. 2006 yılında Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği “Yılın İş İnsanı” anketinde “Yılın Erkek Girişimcisi”, Dünya Gazetesi ile İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından “Yılın İşletmecisi” seçildi. Referans Gazetesi aynı yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nu “Türkiye’nin En Hızlı Balığı” seçti. Sn. Aydınlar 2007, 2009 ve 2010 yıllarında Sağlık Gönüllüleri Derneği tarafından “Sağlığa En Çok Gönüllü Katkıda Bulunan Kişi” ödülüne layık görüldü. 2008 yılında Hastane Dergisi tarafından “Sağlık Yönetimi Onur Ödülü”nü aldı. 2010 yılında TMMB Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Sn. Aydınlar, spora katkıları nedeniyle 2011 yılında “Yılın Spor Adamı” ödülünü aldı.

HATİCE SEHER AYDINLARYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Galatasaray Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başlayarak sağlık sektörüne girdi. Sn. Aydınlar, halen Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

DR. KELVIN LOH CHI-KEONYönetim Kurulu Üyesi

Dr. Kelvin Loh Chi Chi-Keon IHH’de Genel Müdür (“CEO”) ve İcrai Yetkisi olan Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta olup 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren ASYH ve ASH’ta yönetim kurulu üyeliği; APlus ve APY’de ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Dr. Loh, kariyerine, pratisyen hekim olarak başladıktan ve kamu sektöründe klinik hizmet geliştirme, hastane planlaması ve hastane operasyonları gibi alanlarda çalıştıktan on yıl sonra Dr. Loh, 2008’de IHH Grubuna katıldı. 2008-2017 yılları arasında, Singapur Operasyonlar Bölümü’nde CEO olarak görev almadan önce, farklı ihtisas alanlarında faaliyet göstermekte olan Mount Elizabeth Orchard, Mount Elizabeth Novena, Gleneagles ve Parkway East’de bir dizi üst düzey yönetim rolü üstlendi.

2017’de, Dr. Loh, IHH’ye tekrar katılmadan önce, Columbia Asia Group’un Genel Müdürü olarak Asya’da mukim 4 farklı ülkede faaliyet göstermekte olan 28 hastaneyi yönetti.

Sağlık sektöründe 20 yıldan fazla başarılı bir deneyime sahip olan Dr. Loh, büyük sağlık hizmetlerinde lider, paydaşlarla iyi ve sağlıklı ilişkiler kurma, hastane operasyonlarını yönetme, finansal yönetim ve yetenek geliştirme konularında geniş deneyime sahip kıdemli bir sağlık yöneticisidir.

Yalın yönetim sistemlerinde uzman olan Dr. Loh, Singapur Sağlık Verimliliği için Ulusal Uzman Danışma Paneli’nin eski bir üyesi ve Asya Verimlilik Organizasyonu’n eski bir Danışmanı olup Singapur Devlet Üniversitesi’nde Kamu Sağlığı ve İşletme Yüksek Lisans programında “Misafir Öğretim Görevlisi” olarak da görev almıştır.

TAKESHI SAITOYönetim Kurulu Üyesi

Takeshi Saito lisans diplomasını Siyaset Bilimi alanında Japonya’daki Keio Üniversitesi’nden aldı. Yüksek lisansını Northwestern Ünüversitesi’nde Kellogs School of Management’ta yaptı. Takeshi Saito 1995’te Mitsui & Co., Ltd (“Mitsui”) şirketinde başladığı profesyonel kariyerinin büyük bir kısmını sağlık alanında geçirdi. Finans Bölümündeki 2 senenin ardından Farmasötik Departmanı’nın başına geçti. 2004 yılında MBA eğitimini tamamlamasının ardından Mitsui’nin ABD ayağında Kurumsal Planlama Direktörü olarak kimyasallar, doğal kaynaklar, tüketici hizmetleri ve bilgi teknolojileri sektörlerinden sorumluydu. Mitsui ABD’deki görevi sırasında burada bir sağlık departmanı kurulmasında ve sektörde lider bir hekimlik hizmetleri yönetimi şirketine yatırım yapılmasına öncü oldu. Takeshi Saito, 2007 senesinde Mitsui’nin (adı 2008’de Tıbbi Hizmetler Bölümü olarak değişecek olan) Yaşam Bilimleri bölümünde Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü oldu. Bu görevi sırasında Japonya’daki en büyük ilaç zincirlerinden birine yapılan yatırımı yöneten Sn. Saito, ayrıca yeni açılan bu bölümün 10 yıllık planlamasını da yaptı. 2009 yılında direktör pozisyonuna terfi eden Sn. Saito, IHH yatırımını yönetti ve buradan geçici görev ile Parkway Group Healthcare’in Stratejik Planlama Bölümü’ne başkan yardımcısı olarak atandı. Parkway Group Healthcare’deki geçici görevinden sonra Mitsui’ye Tıbbi Hizmetler Bölümü Hizmet Sunuculardan Sorumlu Genel Müdürü olarak dönen Sn. Saito, IHH ve IHH iştiraklerinin yönetim kurullarında da görev yapmaktadır.

SHIRISH MORESHWAR APTEYönetim Kurulu Üyesi

Shirish Moreshwar Apte, bankacılık ve finans alanında oldukça kapsamlı deneyime sahip. Kariyerine, 1981 yılında Hindistan’da Citibank’da bankacılık yaparak başlayan Apte, Citibank/Citigroup bünyesinde, Londra (1993-1997), Polonya (1997-2003), Londra (2003-2009), Hong Kong (2009-2011) ve Singapur’da (2011-2013) çeşitli görevlerde bulundu. Citibank/Citigroup’daki 32 yıllık kariyeri süresince Apte, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika (CEEMEA) ve Asya Pasifik’i kapsayan büyümekte olan piyasalarda çalıştı.

Hindistan’da, Citi’nin Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı bölümünün başında görev alan Apte, Citibank Polonya’da CEO’luk yaptı ve CEEMEA’nın ve Asya Pasifik’in ilk bölgesel CEO’su oldu. 2008-2012 yılları arasında Citigroup idari ve operasyon komiteleri üyesi olan Apte, aynı zamanda grubun işletme uygulamaları komitesine de başkanlık yaptı. 2014 yılında, Asya Pasifik Bankacılık Departmanı başkanı olarak Citigroup’dan emekli olan Apte, şu anda Citibank Japonya Ltd., Avustralya Commonwealth Bankası, Singapur Bankacılık ve Finans Enstitüsü ve Bank Handlowy Polonya denetleme kurulu dahil olmak üzere pek çok yönetim kurulunda görev almaktadır.

MUSTAFA ERÖĞÜTYönetim Kurulu Üyesi

ABD, Ithaca College’de İşletme Yönetimi, Yönetim Konsantrasyonu lisans ve İşletme Yönetimi, Spor Yönetimi Konsantrasyonu yüksek lisans (MBA) bölümlerinden mezun olan Mustafa Eroğüt, 8 yıldır üst düzey seviyede aktif spor yöneticiliği yapmakta, ayrıca spor ve gençlik organizasyonlarında sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdürmektedir. Kariyerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Geliştirme Akademisi’nde İdari Koordinatör olarak başlayan Eröğüt, sırasıyla İBB Profesyonel Futbol Takımı İdari Müdürlüğü, BAKER TILLY GÜRELİ Denetim Asistanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Departmanında Direktörlük ve Futbol Direktör Yardımcılığı yaptı. Eröğüt halen İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü İcra Direktörü, Türkiye Kulüpler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Ayrıca UEFA Gençlik ve Amatör Futbol Komitesi üyesidir.

ROSSANA ANNIZAH BINTI AHMAD RASHIDYönetim Kurulu Üyesi

2012 yılında IHH Healthcare Berhad’ın Yönetim Kurulu’na atanan Rossana Annizah Binti Ahmad Rashid, IHH’nin ortağı olan Acıbadem Sağlık Yatırımları Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu ve Yönetim Komisyonu üyesidir. Ayrıca IHH’nin dolaylı bir iştiraki olan Parkway Trust Management Limited’in (“PTM”) Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğini de üstlenmektedir. PTM, Singapur Menkul Kıymetler Ticaret Limited Şirketi’nde listelenen Parkway Life Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nı yönetmektedir.Rossana, 2016 yılında Malezya’da Jardine Matheson Şirketler Grubu’nun Ülke Başkanı olarak atanmasından sonra, Jardine Matheson Grubu’nun bir üyesi olan ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak Dönüşüm ve Taşıma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yapmaktadır. Aynı zamanda Yatırım Paneli ve Malezya Çalışan Sağlayıcı Fonu Yatırım Paneli Risk Komitesi üyesidir. Mayıs 2017’de Celcom Axiata Berhad’ın Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

GRUP İŞTİRAKLERİ

KALİTE POLİTİKASI

Joint Commission International Akreditasyonu

Joint Commission International (JCI) Akreditasyonu, uluslararası alanda kabul gören ve en yüksek tanınırlığı olan değerlendirme modelidir. Sağlık organizasyonlarının bakım kalitesini artırmak için tasarlanmış bir dizi standart gerekliliklerinin karşılanıp karşılanmadığını saptamak üzere bağımsız değerlendirme denetimleri yapar. Bugün 70’in üzerinde ülkede 1000’den fazla sağlık kurumunu akredite etmiştir. JCI standartları, hasta merkezli standartlar başlığı altında hasta güvenliği hedefleri, bakıma ulaşım ve bakımın sürekliliği, hasta ve yakınlarının hakları, hastaların değerlendirilmesi ve bakımı, anestezi ve cerrahi bakım, ilaç kullanımı, hasta ve yakınlarının eğitimi konularını ele alır. Sağlık bakım kurumu yönetim standartları kapsamında kalite iyileştirme ve hasta güvenliği, enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü, yönetim, liderlik ve yönlendirme, tesis yönetimi ve güvenliği, çalışanların niteliği ve eğitimi ile bilgi yönetimi konuları değerlendirilir.

Joint Commission International (JCI) Akreditasyonu’na sahip Acıbadem Sağlık Grubu Hastaneleri ve akreditasyon tarihleri aşağıdaki gibidir;

Acıbadem Adana Hastanesi 9 Kasım 2019-8 Kasım 2022

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi 16 Aralık 2017-15 Aralık 2020

Acıbadem Altunizade Hastanesi 14 Aralık 2019-13 Aralık 2022

Acıbadem City Clinic Umbal 22 Şubat 2020-21 Şubat 2023

Acıbadem Maslak Hastanesi 21 Aralık 2019-20 Aralık 2022

Acıbadem Sistina Hastanesi 19 Ekim 2019-8 Ekim 2022

Tüm hastalarımız, JCI akreditasyonu olan hastanelerimiz ile ilgili olarak hasta bakımının güvenliği ve kalitesine ilişkin kaygılarını JCI’a rapor edebilirler. JCI’a bildirim için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://www.jointcommissioninternational.org/contact-us/report-a-quality-and-safety-issue/

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendirmeleri

Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık kurumlarını kamu, özel ya da üniversite olarak ayırmadan; hizmet standardizasyonunda yakınlık sağlamak, kurumlar arası deneyim paylaşımı için zemin hazırlamak ve sağlıkta ulusal kalite sistemini kurmak amacıyla oluşturulan Sağlıkta Kalite Standartları’na (SKS) doğrultusunda hizmet verir.

Laboratuvar Akreditasyon ve Sertifikasyonları

Acıbadem Labmed Tıbbi Laboratuvarı, 20 Ekim 2005 tarihinden geçerli olmak üzere DACH (Deutsche Akkreditierungsstelle Chemie) tarafından ISO 15189 standardına göre akredite edilerek Türkiye’nin ISO 15189 akreditasyonuna sahip ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. 19/10/2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre yeniden akredite edilerek Türkiye’nin TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre akredite edilen ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. Acıbadem Labmed Tıbbi Laboratuvarı; 2014 yılında TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre yeniden akredite edilmiş, 10 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre esnek kapsam ile akredite edilen Türkiye’nin ilk tıbbi laboratuvarı olmuştur. 2019 Ocak ayında yeniden akredite edilerek Türkiye’de TS EN ISO 15189 standardına göre 4. akreditasyon çevrimine devam eden ilk tıbbi laboratuvar olmuştur.

TÜRKAK’ın, ILAC’ın (International Laboratory Accreditation Cooperation) çok taraflı (MRA-Mutual Recognition Agreements) anlaşmasına taraf olması nedeni ile laboratuvarların akreditasyonu ILAC’a üye tüm ülkelerde de tanınır hale gelmiştir.

Acıbadem Labgen Genetik Tanı Merkezi 10 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO 15189 standardına göre akredite edilmiştir.

Acıbadem Labvital Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı 11 Eylül 2013 tarihinden geçerli olmak üzere TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite edilmiştir.

Acıbadem Labmed Ankara Doku Tipleme Laboratuvarı ise 09.01.2015 tarihinden geçerli olmak üzere ASHI (American Society for Histocompability and Immunogenetics) tarafından akredite edilerek Türkiye’nin ASHI akreditasyonuna sahip ilk doku tipleme laboratuvarı olmuştur.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasyonu

Acıbadem Mobil Sağlık Hizmetleri A.Ş, 6 Mart 2018 itibariyle ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası’na, 7 Mart 2018 itibariyle de OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahiptir.

Aplus Hastane Otelcilik Hizmetleri A.Ş, ilk olarak 2007 yılında yiyecek içecek ve tekstil yıkama hizmetlerinde üretim ve işletim süreçlerindeki standardizasyonun sağlanması, birbiri ile ilişkili proseslerin bir sistem içerisinde anlaşılması ve yönetilmesi adına kalite yönetim sistemi kurulum çalışmalarını tamamlayıp, uluslararası akreditasyon kurumlarınca ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Temizlik hizmetlerinde ise 2011 yılında akredite edilmiştir. 21 Nisan 2017 tarihinde standardın 2015 versiyon çalışmalarını tamamlamış olup belgelerinin devamlılığını sağlamıştır.

Kalite hedeflerine ulaşmak, kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve geliştirilmesini sağlamak için, personelin tam katılımı, yasal gereklilikler, müşteri memnuniyeti, işçi sağlığı ve güvenliği, sektörel/teknolojik gelişmeler, sürekli iyileştirme esasları göz önünde bulundurulmuştur.

Kalite Yönetim Sistemlerinin uygulanmasıyla kurum kaynaklarının verimliliğini, tüm alanlarındaki hizmetlerinin etkinliğini arttırmayı, bu doğrultuda da güvenli, sağlıklı, sürekli kendini geliştiren, sektöründe öncü hizmet yapısına ulaşmayı, hizmet verdiği tüm alanlarda hem kurumlar hem de çalışanları için “yaşam kalitesini yükseltmek için fark yaratmayı” hedeflenmiştir.

ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasyonu

Yiyecek & İçecek hizmetlerinde ayrıca üretimden son tüketime kadar olan tüm süreçlerin gıda güvenliğini sağlamak adına ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetimi Sistemi kurulmuş ve akredite edilmiştir. Bu kapsamda, her ürün mal kabul aşamasından başlayarak nihai tüketiciye ulaşana kadar kendi ürün grubuna ve risk faktörüne göre kritik kontrol noktalarınca gözetim altında tutulur.

Sürekli eğitimlerle personel kalitesi yükseltilerek, farklı derinlikteki günlük, haftalık, aylık ve yıllık denetimlerle farkındalık ve sürdürülebilirlik canlı tutulmaktadır.

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası

Acıbadem Teknoloji 29 Ağustos 2016 tarihi itibariyle geçerli olmak üzere ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası’na sahiptir.

RAL-GZ 992 Sertifikasyonu

APlus Çamaşır Fabrikası’nda yıkanan ve paketlenen çamaşırlar fabrikadan ilgili lokasyona ve hastaneye el değmeden ulaştırılmaktadır. Temiz ve kirli tekstilin ayrı ayrı taşınması prensibi ile gerçekleşen transfer işleminin her aşaması araç takip sistemi ile izlenerek raporlanmaktadır. Tam otomasyon sistemi ile yürütülen süreçler, RAL – GZ 992 Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları tarafından standardize edilmiştir. APlus’ın yönetim sistemleri akredite belgelendirme kuruluşları tarafından, çamaşırhane standartları ise uluslararası Frschungsinstitut Hohenstein Enstitüsü tarafından belgelendirilmiştir. RAL- GZ 992 Profesyonel Kumaş Bakımı Kalite ve Test Spesifikasyonları uygulanmaktadır. Türkiye’de bir ilk olarak, torba sistemi ile tekstiller yıkanmakta ve tam otomasyon sistemi ile ütülenip katlanarak paketlenmektedir.

ZİYARET VE REFAKAT POLİTİKASI

 • Hekimimiz tarafından, hastanızın sağlığı için ziyaretçi ve/veya refakatçi uygulaması yasaklanmışsa, lütfen buna uymaya özen gösteriniz.
 • Yatan hasta katlarına 7 yaşın altında, yoğun bakımlara 16 yaşın altında çocukları ziyaret için getirmeyiniz.
 • Hastalarımızın sağlığı için odada aynı anda ikiden fazla ziyaretçi bulunmamasına ve ziyaret süresinin 10 dakika ile sınırlandırılmasına özen gösteriniz.
 • Yoğun bakımdaki hastaları ziyaret için, ünite girişinde bulunan telefon ile hastanın hemşiresine ulaşınız. Tıbbi bir sakınca yoksa, hasta ve yoğun bakım ortamı uygunsa içeri alınabilirsiniz. Giriş esnasında yapılacak ziyaret kuralları ile ilgili bilgilendirmeleri dikkate alınız.
 • Ateş, burun akıntısı, öksürük, ishal, kusma ve enfeksiyöz dermatiti olan kişiler ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.
 • Toplumda salgın varlığında ziyaretçi kısıtlaması yapılabilir.
 • Ziyaret öncesi ve sonrası ellerinizi yıkayınız ya da alandaki el dezenfektanını kullanınız.
 • İzolasyona alınan hastaları ziyaret sırasında sağlık profesyonellerimizin önerilerine uyunuz.
 • Kendi hastanız dışında başka hastalara ve hasta bakım malzemelerine temas etmeyiniz.
 • Ziyaretiniz sırasında hasta ve yakınlarının mahremiyetine özen gösteriniz.
 • Hastalarımızın yanında (kendisine zararı olabileceği için) duygusal durumunuzu yansıtacak ağlama, bağırma gibi davranışlarda bulunmamaya dikkat ediniz.
 • Hastalarımızın sağlığını korumak için lütfen dışarıdan yiyecek-içecek getirmeyiniz ve kabul etmeyiniz.
 • Topraklı çiçekler, enfeksiyon taşıma riskleri nedeniyle hasta odalarına kabul edilmemektedir. Hasta adına gelen topraklı çiçekler taburcu olurken kendisine teslim edilecektir.
 • Tıbbi ekipman bulunan alanlarda lütfen cep telefonu kullanmayınız.
 • Teknik sorunlara neden olabileceği için hasta odalarında su ısıtıcısı vb. cihazları kullanmayınız.
 • Yüksek sesle konuşmayınız.
 • Hastanelerimize evcil hayvanlar kabul edilmemektedir, lütfen getirmeyiniz.
 • Hastanelerimizde, belirlenmiş alanlar dışında sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.
 • Saat 22:00’den sonra odada bulunan ziyaretçi, refakatçi olarak kabul edilmektedir. Hastalarımıza tüm odalarda sadece 1 refakatçi eşlik edebilmektedir.

ÇEVRE POLİTİKASI

Acıbadem Sağlık Gurubu misyonu ve vizyonu doğrultusunda kaliteli hizmet anlayışıyla çalışırken çevreye saygılı, duyarlı ve sorumluluğunun farkına vararak görevlerini yerine getirmektedir.

Bu amaçla;

 • Çevre ile ilgili tüm yerel ve ulusal kanun ve yönetmeliklere uymakla beraber, JCI standardı dahilinde çevre ile ilgili tüm gerekleri yerine getirmektedir.
 • Öncelikli hedef olarak tüm sağlık kuruluşlarında faaliyet sonucu oluşan atıkları tespit edip bu atıkların hasta ve çalışan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde uzaklaştırılması için her kuruma özgü bir atık yönetim planı oluşturmaktadır.
 • Bu plan doğrultusunda atıkları minimize etmeye çalışıp geri kazanılabilenleri de ayırmaktadır.
 • Geri kazanılamayan atıkları kanun ve yönetmeliklere uygun olarak bertaraf edilmeleri için ilgili kurumlara teslim etmektedir.
 • Çevre sorumluluğunu tüm grupta oluşturmak için tüm çalışanlarını bilinçlendirmekte ve bireysel sorumluluklarına göre eğitimlere tabi tutmaktadir.

TOPLUMSAL SORUMLULUK

Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini destekleyen, “Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı” ülkemizin milli eğitimine ve halkımızın sağlığına katkıda bulunmak, toplumun yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Vakıf Kuruluş Amacı

 • Sağlık bilimlerinde okuyan öğrencileri maddi/manevi desteklemek,
 • Sağlık eğitiminde kaliteyi artırmak,
 • Sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek

Eğitim Projesi

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı’nın yakın gelecekteki hedefi, gençlerin üniversite eğitimine katkıda bulunmak, ilmi ve teknolojik araştırmalar yapmak amacı ile “Acıbadem Sağlık Bilimleri Üniversitesi”ni kurmak. Bu amaç doğrultusunda kuruluş çalışmaları sürdürülmektedir.

Eğitim Bursları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı, Sağlık Bilimlerinde okuyan başarılı öğrencileri maddi/manevi desteklemek amacı ile her yıl belirlenecek sayıda öğrenciye burs vermektedir.

Burs almak için üç şart gerekiyor:

 • Bursa ihtiyacı olduğunun kanıtlanması,
 • Aday olan kişinin sağlık bilimleriyle ilgili bir yüksek öğretim kurumunda okuyor olması,
 • Notlarının iyi ve iyinin üstünde olması.

Bağışlarınız için Hesap Numaraları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı’na bağış yapabilir ya da kurumlarımızın girişlerinde bulunan vakıf logolu ürünleri satın alarak eğitim ve öğrenim gören öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Bağışlarınız için Hesap Numaraları

 • Vakıfbank FinansMarket
 • Kadıköy Şubesi 1044080

SAĞLIK SORUMLULUK PROJELERİ

Sağlık bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini destekleyen, “Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı” ülkemizin milli eğitimine ve halkımızın sağlığına katkıda bulunmak, toplumun yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Eğitim Bursları

Acıbadem Eğitim Sağlık Vakfı, Sağlık Bilimlerinde okuyan başarılı öğrencileri maddi/manevi desteklemek amacıyla her yıl belirli sayıda başarılı öğrenciye geri ödemesi olmaksızın burs vermektedir. Ayrıca her sene yurtiçi ve yurtdışı kongrelere katılan, bilimsel yayınlarda yer alan hekimlere de katkı sağlanmaktadır.

Palyaço terapisi

Acıbadem’in gönüllü doktor ve hemşire palyaçolarının görev aldığı tıbbi animasyon hizmetiyle, hastane ortamında yaşanan sıkıntıyı, kaygıyı, mutsuzluğu çocuklar ve yetişkinler için en aza indirgemeyi amaçlanmaktadır.

Temiz Eller Kampanyası

“Temiz Eller Hayat Kurtarır” sloganıyla el yıkama alışkanlığını arttırmaya ve el yıkamanın toplumsal bir alışkanlık haline gelmesini desteklemeye yönelik bir kampanya yapılmaktadır. El yıkama kampanyası kapsamında, el yıkama alışkanlığının iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, bilinçlendirme eğitimleri, açık hava tanıtımları gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Kanser Destek Grupları

Kanser hastalığı ile yaşayanları, fiziksel ve psikolojik açıdan pek çok sorun beklemektedir. Oluşturulan “Kanser Destek Grupları” kanser tanısı konmuş, tedavi gören ya da takip sürecinde olan hastalara destek olmayı hedeflemektedir. Kanserle mücadele edenlere yönelik profesyonel destek verebilmek amacıyla kurulan gruplar, düzenli olarak psikolog eşliğinde toplanmaktadır.

Terry Fox Koşusu

Terry Fox koşusu kanser araştırmalarının finansına destek sağlamak amacıyla her yıl yapılmaktadır. Bu koşu kemik kanserine yakalanarak henüz 18 yaşındayken sağ bacağı kesilen ve takma bacakla “Umut Maratonu”na katılan Terry Fox’un ölümünden bu yana düzenlenmektedir. Acıbadem, bu projeye destek vermektedir.

Bilimsel Toplantılar

Sağlık Bilimleri alanındaki akademik çalışmalara ve bilimsel araştırmalara olanak sağlayarak, sağlıkla ilgili her konuda yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek amacıyla, kurum içi ve kurum dışından konuşmacıların ve misafirlerin katıldığı hekim ve hemşirelere yönelik eğitim toplantıları düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. 

Toplum Sağlığına Yönelik Eğitimler 

Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde pek çok farklı eğitim programı ve kurslar düzenlemektedir. Bel Okulu, İlkyardım Kursu, Doğuma Hazırlık Kursu, Diyabet Eğitimi ve Sigarasız Yaşam Programı gibi eğitimler verilmektedir.

Sağlık Söyleşileri

Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde farklı sağlık konularında, halka yönelik sağlık söyleşileri düzenlemektedir.

Hasta Eğitim Merkezi

2005 yılında Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarına yönelik bir Hasta Eğitim Merkezi açılmıştır. Merkezde her türlü güncel bilgi, sağlıkla ilgili farklı konularda süreli yayın, görsel materyal (CD/ DVD, video vb.) ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Diyabet Okulu

Acıbadem, toplumun sağlıklı bireylerden oluşması, sağlıklı kuşakların yetişmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, toplumu bilinçlendirmek, sorunlara yardımcı ve rehber olabilmek amacıyla hastanelerinde pek çok farklı eğitim programı ve kurslar düzenlemektedir. Diyabet Okulu da bu eğitimlerden biridir. Oluşturulan Diyabet Merkezleri ile diyabet hastaları multidisipliner yaklaşımla tedavi edilmektedir. Acıbadem Diyabet Merkezleri’nin, beş hafta boyunca, hasta eğitimi programı çerçevesinde düzenlediği “Diyabet Okulu” eğitim toplantılarının tümüne eksiksiz katılan katılımcılara sertifika verilmektedir.

YAYINLAR

Acıbadem Hayat

Acıbadem Hayat dergisi, Acıbadem Sağlık Grubu’nun 1995 yılından beri yayınladığı Güncel Sağlık dergisine, 2010 yılında yeni biçim ve içerik verilerek oluşturulmuştur. 3 ayda bir yayınlanan Acıbadem Hayat, popüler bir sağlık dergisidir. Acıbadem hekimleri ile görüşülerek sağlık alanında bilinmesi gereken konulardan yeni tanı ve tedavi yöntemlerine kadar birçok bilgiyi sade, akıcı bir dille ve renkli bir formatla yansıtır. 55 bin basılan dergi, Acıbadem hastanelerinin hepsinde hastalara ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Badem Çocuk Kitapları

Acıbadem tarafından 4-7 yaş grubu çocuklar için özel olarak yaratılan kahraman “Badem Çocuk” ve hazırlatılan “Badem Çocuk” masal kitapları çocukların hastane ve doktor korkusunu yenmelerine yardımcı oluyor. Kitaplar hem sağlıkla ilgili temel bilgiler içeren hem de çocukların doktor ve hastane korkularını yenmelerine destek olan özel bir seri.

Ülkemizde çocuk ve sağlık konusundaki en önemli eksikliklerden bir tanesi çocukların doğru sağlık bilgilerine ulaşamamalarıdır. Genellikle aileler çocukları ‘doktora gidiyoruz’ diye korkutarak negatif etkilerler. Oysa çocukların sağlık kuruluşlarıyla ilişkileri, onlar hastalandıklarında değil, sağlıklı birer yetişkin oluncaya kadar geçirdikleri büyüme sürecinde sürekli olmalıdır. Badem Çocuk masal kitapları serisinde sadece sağlık bilgileri anlatılmamakta, ailelerin sağlık konusunda çocuklarıyla ne şekilde iletişim kuracakları da örneklenmektedir.

Kısacası; Badem Çocuk masal kitapları serisi, aileleri de eğiten onlara yol gösteren bir araçtır. Bu projenin amaçlarından bir diğeri de aileler için basit sağlık rehberleri oluşturmaktır. Hikayeler, uzman hekimlerin denetiminde hazırlanmıştır.

ÖDÜLLER ve BAŞARILAR

 • COMMUNICATOR AWARDS | Digital ExcellenceCOMMUNICATOR AWARDS | Digital Excellence
 • Acıbadem Sağlık Gubu, The Academy of Interactive and Visual Arts (AIVA) tarafından bu yıl 26’ncısı düzenlenen pazarlama ve iletişim alanındaki en prestijli uluslararası ödül platformu olan Communicator Awards’da www.acibadem.com.tr sitesiyle “General-Health for Websites” kategorisinde ödül kazandı.
 • HORIZON INTERACTIVE AWARDS | Gold WinnerHORIZON INTERACTIVE AWARDS | Gold Winner
 • Dünya çapında en prestijli ödüllerden biri kabul edilen ve her yıl Indianapolis’te gerçekleştirilen Horizon Interactive Awards, 2001 senesinden bu yana dünyanın birçok ülkesi ve 50 ABD eyaletinden on binlerce başvuru kabul etti.13 Nisan 2020 tarihinde 18.’si düzenlenen ve ABD’den 35 eyalet ve 18 ülkeden toplam 800 projenin katıldığı Horizon Interactive Awards’da Acıbadem Sağlık Grubu; Acıbadem.com.tr ile Sağlık ve İnsan Hizmetleri dalında Gold Winner ödülü kazandı.
 • UK SEARCH AWARDS | Best Use of Search – Health26th Annual Communicator Awards
 • Acıbadem Sağlık Grubu, İngiltere’de düzenlenen ve dijital pazarlama alanında dünyanın en prestijli ödülleri arasında yer alan UK Search Awards (Birleşik Krallık Arama Ödülleri) 2019’dan ödülle döndü. Acıbadem, “Best Use of Search – Health” kategorisinde birincilik ödülü kazanan ilk ve tek Türk şirketi oldu.Türkiye’nin en büyük sağlık grubu olan Acıbadem, İngiltere’de her yıl düzenlenen UK Search Awards 2019’da güçlü rakiplerini geride bırakarak uluslararası alanda bir başarıya daha imza attı. Acıbadem, yeni web sitesi acibadem.com.tr ile “Best Use of Search – Health” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Acıbadem Sağlık Grubu bu kategoride birincilik alan ilk ve tek Türk şirketi oldu.

KAYNAK: https://www.acibadem.com.tr/kurumsal-bilgiler/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ